Zhodnocení letošní sezóny v orientačním běhu

oddíl OB
Náš oddíl pohromadě

Letošní rok byl pro náš oddíl velice úspěšný, hlavně u žen. Anna Formánková získala dva tituly mistryně ČR ve sprintu a v klasice, Marie Pangrácová titul mistryně ČR na krátké trati. Dále obě holky zabodovaly na mistrovství světa, které se konalo u nás v Olomouci, v Prostějově a okolí. Anna Formánková uzmula dvě bronzové medaile, první ve štafetě mix společně s Josefem Procházkou, Janem Semerádem a Annou Pangrácovou. Druhou získala spolu s Marii Pangrácovou a její sestrou Annou v ženské štafetě. Marie Pangrácová dále vyhrála otevřený švédský šampionát v kategorii žen. U žen máme ještě jedno překvapení, které ještě nebudeme prozrazovat a dozvíte se to v příhodný čas. Dále se k holkám přidala Pavlína Spilková, která se teprve rozkoukává, ale má v plánu pokračovat v orientačním běhu, takže jí držíme palce.

U kluků začínáme na zelené louce, oba nováčci Kamil Klíma a Štefan Uhrín se sice snaží, ale na reprezentanty ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc zatím nemají. Je u nich vidět zlepšení, ale musejí se ještě přidat, pokud se chtějí vetřít na stupně vítězů. Dále Kamil Klíma se stal od září členem sportovně technické komise orientačního běhu, takže jako klub máme už poradní hlas.

Za celou letošní sezónu jsme se zúčastnili 52 závodů (jak oficiálních, tak i neoficiálních) a ještě nám zbývají 3 tréninkové závody do konce roku. V příštím roce se budeme snažit, aby naši závodníci vylepšili letošní maximum a splnili nominaci na mistrovství Evropy, které se koná ve Švédsku na konci srpna.

Pro případné zájemce a naše členy oddílu byl vytvořen oddílový kalendář, kde najdete termíny tréninků a závodů na příští rok. Na kalendář se dá dostat přes hlavní lištu Sporty -> Orientační běh -> Kalendář tréninků a závodů.