Úspěšné zlaté české tažení ve Švédsku

O víkendu 14.-15. září 2019 se naši členové Marie Pangrácová a Kamil Klíma spolu s Lenkou Hornovou ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc zúčastnili švédského šampionátu v orientačním běhu, který se konal ve Fäbodě, v komuně Sollentuna, cca 25 km od Stockholmu. Šampionát pořádal klub Attunda OK ve spolupráci se švédským sportovním svazem neslyšících sportovců Svenska Dövidrottsförbundet. Závodu se zúčastnili, aby poprvé poznali jiný terén než jaký je v Česku a porovnali výkonnost s Evropou. Kromě nás přijeli i závodníci z Německa a Francie.

OB-SWE-zenyV sobotu byl na programu závod Open deaf women Sweden championship 2019 v middle, který se zúčastnila Marie spolu s Lenkou. Na trati, která měřila 4,2 km s 11 kontroly drtivě zvítězila naše Marie před druhou Švédkou a uzmula zlatou medaili! Kamilovi se v kategorii Öppen 5, která měla 3,5 km a 11 kontrol, se moc nedařilo. Díka dvěma chybám klesl na 41. místo z 62 závodníků.

41. Kamil Klíma (Česko)

V neděli byl volitelný závod se slyšícími, Marie s Lenkou si opět vybrali D21, tentokrát v longu. Trať měřila 8km a měla 13 kontrol. Tentokrát se Marii nedařilo a skončila čtrnáctá z 22 závodnic. Kamil se opět zúčastnil kategorie Öppen 5 v middle s délkou 3,5 km a 7 kontroly. Tentokrát se mu dařilo a poprvé si veze ze zahraničí 1. místo z 34 závodníků!

2. Peter Lübcke (Švédsko)

Odkazy: bulletin švédského šampionátu, bulletin klubu Attunda, propozice,  výsledky sobotního a nedělního závodu