Orientační běh

Photo 09-07-2020, 21 07 54

Dvojité vítězství v 1. a 2. kole Českého poháru neslyšících žen v orientačním běhu

O víkendu proběhlo v rámci Hejkal O-cup 1. a 2. kolo Českého poháru neslyšících žen v orientačním běhu. Z našeho klubu se zúčastnila jen reprezentantka Marie Pangrácová, která se nezalekla velké převahy závodnic ze SKIVELO neslyšících Olomouc a došla pro první místa ve dvou kolech. V sobotu byla na programu klasika (long) a v neděli krátká (middle). Sobota – 1. kolo D21K (5,7km, 9 kontrol, 90m přev.) Neděle – 2….

Žádný komentář
olympCPN2020

1. a 2. kolo Českého poháru neslyšících mužů v orientačním běhu

O víkendu 3. až 5. července 2020 proběhlo 1. a 2. kolo Českého poháru neslyšících mužů v orientačním běhu, které se běželo v Odranci u Nového Města na Moravě. Pohár pořádal SK SKIVELO Olomouc ve spolupráci s Běhej s mapou a Hejkal o-cup. Ve společnosti reprezentanů se našemu členovi Kamilovi Klímovi během dvou dnů moc nevedlo, u několika kontrol zazmatkoval a uteklo mu dobré umístění. V sobotu byla na programu…

Žádný komentář
oddíl OB

Zhodnocení letošní sezóny v orientačním běhu

Letošní rok byl pro náš oddíl velice úspěšný, hlavně u žen. Anna Formánková získala dva tituly mistryně ČR ve sprintu a v klasice, Marie Pangrácová titul mistryně ČR na krátké trati.

Žádný komentář
OB-Olesna

7. a 8. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících

O víkendu 19.-20. října pořádal klub SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s OK Rakovník 7. a 8. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících, které se konalo v Olešné u Rakovníka. Kromě závodů jsme měli i soutředění, kde jsme přivítali nováčka Martinu Vaňkovou, která společně s námi učila mapovou teorii a zkusila i nejlehčí kategorii pro začátečníky. Z našeho klubu se  zúčastnili Anna Formánková a Kamil Klíma. Marie Pangrácová…

Žádný komentář
5. kolo Českého poháru v Novém Strašecí

5. a 6. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících

V sobotu na den české státnosti 28. září 2019 se konalo 5. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících pořádané SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s KOB Kladno. Závod probíhal v Novém Strašecí nejen v historické části města, ale i v oblasti novější zástavby rodinných domů a několika uzavřených areálů. Terén byl rovinatý s jedním hlubokým údolím a většinou se běhalo po pevném tvrdém povrchu. Jednalo se o sprint, ženy…

Žádný komentář
OB-SWE-teamCZE

Úspěšné zlaté české tažení ve Švédsku

O víkendu 14.-15. září 2019 se naši členové Marie Pangrácová a Kamil Klíma spolu s Lenkou Hornovou ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc zúčastnili švédského šampionátu v orientačním běhu, který se konal ve Fäbodě, v komuně Sollentuna, cca 25 km od Stockholmu.

Žádný komentář
MCRlongOlympia

Vezeme dvě medaile z MČR v orientačním běhu v klasice

V sobotu 1. června 2019 se konalo Mistrovství ČR neslyšících v OB klasice (dálková trasa), které pořádal SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s TJ Sokolem Plumov u vesnice Otaslavice u Prostějova. Terén byl zvlněný s hlubokými údolími, obsahoval pasáže se skalkami a skalami, porostově byl velmi pestrý s hustou sítí komunikace. Toto místo nebylo dosud použito pro závody v orientačním běhu. Počasí bylo letní, vybafla na nás již vedra….

Žádný komentář
MCROBkratka2019

Obhájené zlato na MČR v orientačním běhu na krátké trati

Ve středu na prvního máje proběhlo Mistrovství ČR v orientačním běhu na krátké trati v Mostku u Dvora Králové nad Labem. Závod pořádal SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci se sportovním klubem Studenec. Z našeho oddílu se zúčastnili 3 sportovci – Marie Pangrácová, která obhajovala titul mistryně ČR na krátké trati, dále Pavlína Spilková a Kamil Klíma. Počasí bylo trochu chladnější, ale naštěstí nás sluníčko podpořilo pro běh v tričku….

Žádný komentář