Ženy vezou z MČR OB ve sprintu zlato a bronz

O prvním dubnovém víkendu se konalo soustředění a mistrovství České republiky v orientačním běhu neslyšících ve sprintu pořádané poprvé v historii OB neslyšících naším klubem SK Olympia Praha SPS.

mapaMadlenkaOB
Páteční tréninková mapa

V pátek večer jsme měli tréninkovou trať na Vyšehradě připravenou Marií Pangrácovou na základě mapy Mikulášský orienťák pro Madlenku od oddílu OB Kotlářka, čímž jim děkujeme za poskytnutí mapy. Jako odměnu jsme uspořádali menší sbírku pro Madlenku a vybrali jsme celkem 1300 Kč! Trať byla připravená s překvapením – na čtvrté kontrole byly pro muže a ženy připravené dvě další kontroly, které se musely najít po paměti s opětovným návratem na čtvrtou kontrolu a pokračovat na dané trati. Všichni účastníci to zvládli, někdo lépe, někdo hůře. Nejrychlejšími běžci ve své kategorii se stali členové SKIVELO Olomouc – Anna Pangrácová za 16 minut a Jan Semerád za 22 minut.

vysehradOB

V sobotu nás čekalo MČR ve sprintu připravený ve spolupráci s OK Kamenice. Závod probíhal na pomezí městské části Prahy 2 – Vinohrady a Prahy 10 – Vršovice v přilehlých ulicích a v parku Havlíčkovy sady (Gröbovka). Terén byl městský, ale na poměry sprintu s výrazným převýšením 60-80 metrů a ještě nám organizátoři nachystali pár chytáků (schované kontroly).

Dámská sestava na MČR OB
Zleva: Pavlína Spilková, Lenka Hornová, Anna Formánková, Anna Pangrácová a Marie Pangrácová

Nejrychlejším z žen se stala naše členka Anna Formánková s časem 19:28 a druhá byla Anna Pangrácová ze SKIVELO Olomouc se 12 vteřinovou ztrátou (19:40) a na třetím místě se umístila opět členka našeho klubu Marie Pangrácová s časem 21:05. Čtvrtá byla Lenka Hornová ze SKIVELO Olomouc (34:24) a pátá Pavlína Spilková z našeho klubu s časem 46:01, která běžela poprvé sprint OB i MČR OB, takže tímto jí gratulujeme, že do cíle dorazila.

V kategorii muži obsadili vítěznou bednu všichni členové SKIVELO Olomouc, čímž potvrdili dlouhodobou dominanci. Vítězem se stal Josef Procházka s časem 19:27, se čtyřvteřinovým rozdílem Jan Semerád (19:31) a na třetím místě se umístil Marek Bednařík s časem 20:57. Bramborová medaile připadla našemu členovi Kamilu Klímovi (25:14) a na pátém místě se umístil Jaroslav Vondrouš ze SKIVELO Olomouc (26:26) a šestý byl opět náš člen Štefan Uhrín (28:59).
Na poslední chvíli se k nám přidal Mário Červinka ze SKN Hradec, který poprvé běžel mimosoutěžní trať OB sprintu T3 a skončil na 13. místě s časem 16:26.

Pánská sestava na MČR OB ve sprintu
Zleva: Štefan Uhrín, Kamil Klíma, Jan Semerád, Josef Procházka, Marek Bednařík a Jaroslav Vondrouš

7. Pavel Pastrnek SK SKIVELO Olomouc DNF

Po závodu jsme odpoledne regenerovali v bazénu plaváním, saunou a vířivkou. Večer v restauraci jsme probrali nejen jednotlivé volby tras, ale i organizační věci a termíny dalších závodů. Získali jsme i nějaké ponaučení do příštích závodů.

WhatsApp Image 2019-04-07 at 09.26.57

V neděli nás čekal trénink na další MČR OB, tentokrát v middle, proto jsme zajeli do Týnce nad Sázavou, kde nás přivítal kopcovitý terén s houštím a mnoha jamky či průseků.

Běželi jsme společně s ostatními závodníky v kategorii D21 a H21/H35. Nejrychlejším běžcem OB middle se stal opět Josef Procházka z klubu SKIVELO Olomouc s časem 38:32 a nejrychlejší běžkyní OB middle Marie Pangrácová z našeho klubu s časem 45:47. V celkovém pořadí se Josef a Marie umístili na 23.místě a 5.místě.