Vezeme dvě medaile z MČR v orientačním běhu v klasice

MCRlongOlympiaV sobotu 1. června 2019 se konalo Mistrovství ČR neslyšících v OB klasice (dálková trasa), které pořádal SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s TJ Sokolem Plumov u vesnice Otaslavice u Prostějova. Terén byl zvlněný s hlubokými údolími, obsahoval pasáže se skalkami a skalami, porostově byl velmi pestrý s hustou sítí komunikace. Toto místo nebylo dosud použito pro závody v orientačním běhu. Počasí bylo letní, vybafla na nás již vedra. Naštěstí na startu bylo zajištěno pití, navíc se běhalo převážně v lese a v cíli na nás čekala možnost vykoupat se v přírodním koupališti či se aspoň osprchovat.

Za SK Olympia Praha SPS se zúčastnili Anna Formánková, Marie Pangrácová a Kamil Klíma. V kategorii žen jsme získali zlatou a stříbrnou medaili! Zvítězila Anna Formánková v čase 66:49 před druhou Marii Pangrácovou s časem 73:24, na bronzovou medaili dosáhla Anna Pangrácová ze SK SKIVELO Olomouc s časem 78:25.

V kategorii mužů Kamilovi trať vůbec nesedla a skončil poslední na šestém místě s hrozivým časem 193:39. Zvítězil  Josef Procházka v čase 92:41 před druhým Janem Semerádem s časem 100:58, oba ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc. Na třetí místo se vklínil Michal Stanovský z SSK Vítkovice s časem 112:12.