Obhájené zlato na MČR v orientačním běhu na krátké trati

MCROBkratka2019Ve středu na prvního máje proběhlo Mistrovství ČR v orientačním běhu na krátké trati v Mostku u Dvora Králové nad Labem. Závod pořádal SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci se sportovním klubem Studenec. Z našeho oddílu se zúčastnili 3 sportovci – Marie Pangrácová, která obhajovala titul mistryně ČR na krátké trati, dále Pavlína Spilková a Kamil Klíma. Počasí bylo trochu chladnější, ale naštěstí nás sluníčko podpořilo pro běh v tričku. Přivítal nás mírně zvlněný terén, který byl velmi dobře průběžný se středně hustou sítí komunikací, místy kameny a pozůstatky po těžební činnosti (prohlubně). S minimální podrostí, pouze borůvčí, ve východní části byly postupně osazovany paseky s hustníky a oplocenkami.

Z mužů byl nejrychlejší Josef Procházka s časem 43:27 a za ním skončil opět Jan Semerád, tentokrát s 6 minutovým rozdílem (49:42).  Na třetím místě se umístil Jaroslav Vondrouš s časem 53:49 a bramboru získal Marek Bednařík (57:23), za ním s 10 minutovým rozdílem Pavel Pastrnek (68:05), všichni uvedení kluci jsou ze sportovního klubu SK SKIVELO Olomouc. Šesté místo připadlo našemu sportovci Kamilu Klímovi (75:00) a poslední místo připadlo nováčkovi Máriu Červinkovi z SK Hradec Králové (93:32).

U žen jsme opět zabodovali, Marie Pangrácová obhájila o fous loňské zlato s časem 46:59. Její sestra Anna Pangrácová ze SK SKIVELO Olomouc ji téměř dohnala s časem 48:24. Třetí místo získala Lenka Hornová z pořádajícího klubu SK SKIVELO Olomouc (53:52). Čtvrté místo připadlo Karolíně Novákové z I.PSKN Praha s časem 72:37 a naše závodnice Pavlína Spilková uzavřela výsledkovou listinu s časem 93:27.