Zlato a dvě stříbra z 15. MČR neslyšících v OB na krátké trati a 8. MČR neslyšících v OB ve sprintu 2021

V úterý na státní svátek sv. Václava 28. září 2021 proběhlo dvojmistrovství ČR neslyšících v orientačním běhu na krátké trati a ve sprintu. Krátká trať se uskutečnila v lesích u Neslovic a sprint byl přímo ve městě Ivančice. Závody pořádal z pověření ČSNS a STK OB ČSNS náš klub SK Olympia Praha SPS ve spolupráci se slyšícím klubem BETA URSUS Rosice. Za Olympii reprezentovali Marie Pangrácová a Kamil Klíma. Anna Formánková se nezúčastnila kvůli zraněnému kolenu z mistrovství Evropy v orientačním běhu neslyšících v Litvě.

Do mistrovské části se přihlásilo 12 závodníků, z toho 4 ženy a 8 mužů. Vojtěch Kovařovic byl z důvodu klubové nepříslušnosti zařazen mimo soutěž. U krátké tratě byl terénem převážně listnatý les, členitý s terénními detaily, místy sezónní podrost. Ve sprintu to byla městská zástavba – sídliště. Počasí se vydařilo, po nočním sprchnutí se vyjasnilo a bylo po celou dobu závodů slunečno a vhodné na běhání.

Marii Pangrácové se v její oblíbené disciplíně (krátká trať) moc nedařilo, kvůli své nervozitě zbytečně zmatkovala a přenechala svůj pomyslný trůn své sestře Anně Pangrácové ze SKIVELA Olomouc. V neoblíbeném sprintu se ale nedala zahanbit, uzmula titul mistryně ČR ve sprintu a zabránila své sestře v získání zlatého hattricku za rok 2021. Kamil ucítil příležitost získat medaili na krátké trati. Nestačil pouze na Marka Spilku, ostatní soupeře si pohlídal a po dlouhé sérii bramborových pozic konečně získal medaili a to rovnou stříbrnou! Ve sprintu do poloviny závodu držel bronzovou pozici, ale vzhledem k únavě z cestování a víkendového závodu na mistrovství Švédska mu došla energie a propadl se na čtvrté místo.

Záznam z vyhlášování výsledků na krátké trati a ve sprintu zhlédnete na FB stránce Český OB neslyšících.

MCR_na_kratke_trati_a_ve_sprintu_2021

MČR na krátké trati D21 (4 km, 20 kontrol, 140 m přev.)

1. Anna Pangrácová  SK SKIVELO neslyšících Olomouc 50:41
2. Marie Pangrácová  SK Olympia Praha SPS 58:20
3. Lenka Hornová  SK SKIVELO neslyšících Olomouc 75:21
DNS Martina Vaňková  SK SKIVELO neslyšících Olomouc

MČR na krátké trati H21 (4,8 km, 21 kontrol, 160 m přev.)

MS Vojtěch Kovařovic bez klubu 114:24

MČR ve sprintu D21 (2 km, 18 kontrol, 70 m přev.)

1. Marie Pangrácová SK Olympia Praha SPS 15:08
2. Lenka Hornová SK SKIVELO neslyšících Olomouc 20:34
DISK Anna Pangrácová SK SKIVELO neslyšících Olomouc
DNS Martina Vaňková SK SKIVELO neslyšících Olomouc

MČR ve sprintu H21 (2,5 km, 24 kontrol, 65 m přev.)

MS Vojtěch Kovařovic bez klubu 25:14

Výsledky ze závodu na krátké trati (kategorie D21N a H21N) a ve sprintu (D21N a H21N)