Dvojité vítězství z mistrovství Švédska neslyšících v orientačním běhu

Naši závodníci, Marie Pangrácová a Kamil Klíma, se zúčastnili mistrovství Švédska neslyšících v orientačním běhu, které proběhlo o víkendu 25.-26. září 2021. Centrum závodů bylo poblíž města Ludvika, severovýchodně od Stockholmu, v oblasti, odkud pocházejí slyšící elitní švédští reprezentanti a reprezentantky. Terén byl hodně těžký, ve švédských mapách bylo oproti českým méně detailů (chyběly některé cesty, ne každý větší kámen byl označen a s rozlišováním hustoty lesa se ani nenamáhali). Spolu s námi byli i Anna Pangrácová a Marek Spilka ze SK SKIVELO Olomouc a Vojtěch Kovařovic bez klubové příslušnosti.

V sobotu jsme měli klasickou trať (long), ženy měly 8,3 km trať, muži 10,2 km. Marie se s nástrahami mapy vypořádala lépe než zbytek výpravy a drtivě zvítězila před ostatními soupeřkami. Kamil se zasekl několikrát na různých kontrolách, ale nevzdával to a bojoval až do cíle. V celkovém pořadí kategorie D21 mezi slyšícími se Marie umistila na 8. místě ze 12 závodníků, Anna na 10. místě. V celkovém pořadí kategorie H21 pak Marek skončil na 14. místě a Kamil na 15 místě z 19 závodníků.

swe_celebrity
Mezi místními závodníky jsme udělali povzdvižení, že nás chtěli i vyfotit :-)

V neděli byla na programu krátká trať (middle), kde Marie Pangrácová obhajovala svoje předloňské vítězství. Ženy startovaly ve stejné sestavě a měly trať dlouhou 4 km. U mužů naopak přibyl Francouz Yohan Marcelino a měli trasu o délce 4,8 km. I přes chybný začátek Marie opět zvítězila v druhém závodě, hned za ní se umístila Anna Pangrácová a obě zanechaly velký náskok před ostatními soupeřky. U mužů došlo ke zlepšení porozumění mapy a Marek Spilka se vklínil mezi Švédy. Kamil udělal chybu u 15. kontroly a místo 4. místa klesl na 5. místo. V celkovém pořadí kategorie D21 mezi slyšícími se Marie umístila na osmém místě, Anna na 10. místě z 17 závodnic. V celkovém pořadí kategorie H21 se Marek umístil na 17. místě a Kamil na 23. místě z 27 závodníků.