Stříbro z 10. MČR neslyšících v OB ve sprintu 2023

V sobotu 13. května 2023 proběhlo 10. MČR neslyšících v orientačním běhu ve sprintu, které z pověření ČDV a STK OB ČDV pořádal klub SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci se slyšícími kluby KOB Konice a TJ Sokol Ptení. Mistrovství bylo zařazeno jako součást 2. kola Českého poháru neslyšících 2023.

Do mistrovské kategorie se přihlásilo 11 sportovců, z toho 8 mužů a 3 ženy. Z našeho klubu se přihlásili Marie Pangrácová a Kamil Klíma.  Závod se konal v obci Ptení mezi rodinnými domy, garáži a dětskými hřištěmi, start a cíl byl v areálu základní školy. Terén byl dost kopcovitý. Bylo polojasno s teplotou kolem 14°C.

MČR ve sprintu D21 (2,8 km, 14 kontrol, 62 m přev.)

1. Anna Pangrácová SK SKIVELO neslyšících Olomouc 12:29
2. Marie Pangrácová SK Olympia Praha SPS 13:03
3. Lenka Hornová SK SKIVELO neslyšících Olomouc 17:53

MČR ve sprintu H21 (3,2 km, 21 kontrol, 64 m přev.)

Výsledky na ORIS – kategorie D21N a H21N

Odpoledne jsme se zúčastnili sprintových štafet v Konici, kde jsme sestavily dva týmy – SK SKIVELO neslyšících Olomouc a SK Olympia Praha SPS. Favoritem bylo družstvo SKIVELO, které bez problému sestavilo celou štafetu. Olympia startovala mimo soutěž, protože neměla druhou ženu do týmu, kterou nahrazoval náš nejstarší veterán Jaroslav Vondrouš ze SKIVELA a do třetího úseku nastoupil Pavel Pastrnek ze SKIVELA. Oproti očekávání bylo družstvo SKIVELA diskvalifikováno opomenutím jedné kontroly a Olympia dokončila závod bez chyb, v tabulce by byla na 27. místě z 46 družstev.