2. místo z MČR žáků ve futsale v Brně

SK Olympia Praha SPS se přihlásila na MČR ve futsale žáků, které se odehrálo 15.2. v Brně (Sportovní Hala VUT, Technická 3013/14, 616 00 Brno – Královo Pole). Avšak museli jsme odjíždět již den předem, tedy 14.2.2020, kdy jsme vyzvedli naše žáky v 15:00 h. ve Škole pro sluchově postižené v Ječné ulici a vyrazili společně na autobusové nádraží Florenc, kde byl odjezd již 16:00 h. Do Brna jsme dojeli ve večerních hodinách a pěšky jsem se vydali do nedalekého hostelu, kde jsme přespali 1 noc. Po ubytování jsme šli do OC Vaňkovka, kde jsme povečeřeli společně v českém bufetu Šmak a dětem ještě zajistili pitní režim nákupem minerálek v supermarketu. Ráno jsme měli zajištěnou teplou snídani a ihned jsme museli vyrazit, neboť jsme hráli 1. zápas.

Sestava našeho týmu se skládala z těchto hráčů – Kiss Patrik, Brzybohatý Daniel, brankář Říha František, Machánek Karel, Garner Benjamin, Novotný František a kapitán Fischkandl Lukáš. 1 zápas trval 2×15 minut.

V prvním zápase jsme hráli proti pražskému rivalovi I. PSKN Praha. Z našeho pohledu to bylo velmi důležité klání, neboť šlo také o sehrání našich hráčů. Naštěstí vše nám vycházelo, co jsme si řekli před utkáním a chlapci hráli také zodpovědně. Vyhráli jsem s přehledem 5:0. čtyři góly dal Fischkandl Lukáš a zbývající Brzybohatý Daniel.

V dalším zápase jsme nastoupili proti silnému týmu z Hradce Králové. Věděli jsme, že budou hodně střílet z větší dálky, neboť měli na to vhodné hráče. Naše strategie spočívala na včasném dostupování hráčů, abychom jim zmenšili prostor ke střele, což se nám, až na pár jejich pěkných střel na bránu, velice dařilo. V útočné fázi jsme vsadili na naše rychlé protiútoky, kde jsme věděli, že máme šanci. Bohužel přechodová fáze z obrany nebyla dobrá a nevyužili jsme tak naše šance. Chybělo nám klidné finální zakončení. Přesto se nám podařilo do 1. poločasu dát gól, který dal kapitán Fischkandl Lukáš a vedli jsme 1:0. V 2. poločase bylo jasné, že Hradec Králové více přitvrdí v soubojích a bude riskovat. To nám dávalo šanci, že se jim více otevře prostor v jejich v obranné zóně pro naše rychlé protiútoky. Bohužel v jednom souboji se nám zranil hráč Brzybohatý Daniel, který měl, jak se říká, „čuch na góly“ a byl velmi platný ve strategii rychlých protiútoků a hodně zaměstnával jejich obranu. Byli jsme oslabeni a vzápětí jsme inkasovali gól po nepřehledné situaci u naší brány, kdy se naši hráči nedokázali rychle zkoncentrovat a orientovat. Zápas skončil remízou 1:1.

V posledním zápase jsme nastoupili proti Vítkovicím. Naši žáci přece jenom již byli unavení a dynamika hry nebyla tak rychlá, jakou bychom si rádi představovali. Přesto jsme zápas měli pod kontrolu, i když se soupeř velice snažil a byl velmi útočný. Zvítězili jsme 3:0 a všechny góly vstřelil navrátilec do sestavy Brzybohatý Daniel.

Chtěl bych poděkovat našim klukům za jejich obětavost a týmového ducha. Hráli s velkým nasazením a jejich touha po celkovém vítězství byla i cítit. Za celý turnaj jsme dostali jen 1 gól. Bohužel díky skóre jsem se umístili na 2. místě. Každopádně jsme spokojeni a budeme nadále trénovat a těšíme se na další turnaje pro žactvo.

Turnaj skončil v 16:00 h. a po vyhlášení vítězů jsme se odebrali na vlakové nádraží, odkud byl odjezd v 17:09 h. a přijeli jsme do Prahy v 19:42 h.