Získali jsme 2x bronz u jednotlivců a stříbro u družstev ve stolním tenise

V sobotu 15. února 2020 se v Brně konalo MČR jednotlivců mužů, žen a mládeže ve stolním tenise. Pořadatelem byl klub SKN Brno pod záštitou MŠMT. Hrálo se v hale Moravská Slavia, ul. Vojtova 12, kde byly k dispozici stoly Butterfly a hrálo se plastovými míčky Donic. Celkem se přihlásilo 28 hráčů z z 5 různých klubů: SKN Brno, SKN Plzeň, SK Olympia Praha SPS, I. PSKN Praha a TJ Slovan Zlín, z toho 21 mužů a 5 žen. Z našeho klubu se zúčastnilo 8 členů v sestavě (Šlechta, Grym, Svoboda, Šindler, Tancibudek, Vosádka a Benovič). Mistrem ČR u mládeže chlapců se stal Martin Benovič a na druhém místě si umístil Samuel Wirth, oba z SK Olympia Praha SPS. Po odehrání zápasů ve skupinách postoupili ze skupin z 1. a 2. místa všichni naši hráči kromě Benoviče, který se umístil na 3. místě ve své skupině, ale pak o umístění o 13.-.21. místo zvítězil ve všech zápasech a vyhrál tak skupinu útěchy o 13. místo. V horním pavouku se utkali o čtvrtfinále ve dvou zápasech mezi sebou kluboví hráči  a v obou případech vyhráli poměrem 4:0 Grym nad Šindlerem a Svoboda nad Wirthem. Vosádka prohrál s Burešem z SKN Plzeň 0:4, zato Šlechta porazil Valáška z PSKN Praha 4:0. V boji o semifinále  Svoboda prohrál s Mimrou 0:4, pak Šlechta porazil Bureše 4:0 a Grym překvapivě porazil bývalého reprezentanta Mimru poměrem 3:2 v zápase plném zvratů.

V semifinále se tak utkal náš Šlechta s hlavním favoritem Michalem Kratochvílem, se kterým nakonec prohrál 1:4. Ve druhém semifinále Grym prohrál s Helusem 0:4. Oba naši hráči tak získali bronzové medaile. Po odehrání všech zápasech se hráč Svoboda umístil na 7. místě, další 4 hráči se umístili za sebou na 9.-12. místě a to Vosádka, Šindler, Tancibudek a Wirth. Mistrem ČR mezi muži se stal po osmé Michal Kratochvíl ze SKN Plzeň, na druhém místě si umístil Jaroslav Helus ze SKN Plzeň. Po ukončení soutěže bylo kolem 15:45 hodin vyhlašování výsledků. Předávali se medaile mládeži chlapcům a dívkám, poháry a diplomy ženám a mužům, kteří se umístili na 1. – 3. Místě. Nejmladší účastnící dostali poháry za účast. Atmosféra byla výborná. Bylo vidět, že hráči soutěžili s nadšením a s chutí.

Ve druhém dni v neděli 16.2. na MČR družstev bylo přihlášeno 12 týmů ze tří klubů :  domácí SKN Brno, SKN Plzeň a SK Olympia Praha SPS A (Šlechta, Grym), B (Tancibudek, Šindler), C (Benovič, Wirth). Po odehrání zápasů v obou skupinách se do semifinále dostalo naše áčko, které pak o postup do finále porazilo plzeňské béčko 2:0. Ve finále se utkalo s hlavním favoritem SKN Plzeň „A“. Nejprve Šlechta dokázal porazit Heluse 3:2, pak Grym prohrál s Kratochvílem 0:3. Tak o vítězi musela rozhodnout čtyřhra, kterou nakonec prohráli. Na 1. místě se tak radovalo družstvo SKN Plzeň  „A“ (Jaroslav Helus a Michal Kratochvíl), 2. místo obsadilo naše družstvo SK Olympia Praha „A“ (David Grym a Roman Šlechta), na 3. místě družstev se umístil SKN Plzeň „B“(Zdeněk Bureš a Ivo Mimra). Naše další týmy skončili na 5. místě Olympia „C“ – Wirth, Benovič a na 6. místě Olympia „B“ Šindler, Tancibudek. Všechny naše týmy tak skončili do 6. místa z 12 družstev.

Po ukončení soutěže bylo kolem 14 hodin vyhlašování výsledků. Předávali se poháry a diplomy, kteří se umístili na 1. – 4. místě. Vítězné družstvo dostalo velký putovní pohár. Celkové mistrovství se našim všem členům povedl a odvezli jsme si 2 bronzové z jednotlivců, z družstev stříbrnou a další dobré umístění v celkovém pořadí u jednotlivců i u družstev. Blahopřejeme.