Hodnocení turnaje 1. Kola v šestkovém volejbale neslyšících MČR v Brně

Ženy

Dne 1.2.2020 se konalo 1. Kolo MČR v šestkovém volejbale neslyšících. Tohoto kola se zúčastnily 4 družstva žen – SK Olympia Praha, Plzeň, Brno a Olomouc. Herní systém byl na 3 vítězné sety (tedy 3:0 nebo 3:1 nebo 3:2). Tie-break se hrál do 15-ti bodů. Hrálo se vždy do 25 bodů. Ženský tým koučovala Ivana Votípková.

V ženském týmu bylo celkem 9 hráček. Ženský tým vyhrál všechny sety s přehledem 3:0 bez jediné porážky. Snažili jsme se hodně zapojovat nové hráčky, aby si to zkusily postavení a skutečnou hru, kde jde o každý balon. Pro nové holky to byla určitě bohatá zkušenost a samy si zkusily, co všechno je důležité zvládat na turnaji. Znát postavení, bojovat za každý balon a radovat se z každého vítězství. Ivana Votípková pomáhala jako trenérka s postavením, aby trochu ulehčila práci kapitánce Anně Pavlovové.

S turnajem se ženy loučily s 1. místem.

Všichni jsme připraveni na 2. kolo MČR, kde budeme bojovat o každý balon, abychom ukázali nejlepší výsledek.

Muži

Náš klub měl i přes absenci našich nejlepších volejbalistů své zástupce. Tým se skládal z převážně bývalých fotbalových a atletických sportovců, kteří si udělali čas a přijeli Olympii na pomoc, za což jim vedení klubu děkuje. Sestavu tvořili tito hráči – Jan Žídek st. (vedoucí výpravy a trenér), David Balásek, Svatopluk Moravec, Petr Marz, Jan Semerád, Antonín Hudi a Václav Boček (kapitán). Celkově mužstev v bylo 4 (SK Olympia Praha, SKN Plzeň, TJ Slovan Zlín a pořádající SKN Brno).

V 1. zápase jsme nastoupili proti SKN Plzni a zvítězili jsme hladce ve třech setech (25:8, 25:23, 25:13). I když jsme jsme vyhráli, zápas byl ze všech klání nejdůležitější, neboť jsem se museli nejprve sehrát a adaptovat se na styl hry. V tom nám pomáhali zkušení volejbalisté Václav Boček a Jan Žídek st.

V dalším utkání jsme hráli proti SKN Brnu. Bohužel jsme podlehli 3:0 (25:20, 25:14, 25:21). Nic nám nevycházelo a ztráceli jsme zbytečně balóny a darovali pokaždé body. Přesto zápas byl hodně emotivní, ale snažili jsme se o získání nejvíce bodů do 2. kola MČR.

V poslední zápase jsme nastoupili proti TJ Slovan Zlín a naštěstí se nám opět dařilo a díky tomu jsme vyhráli 3:0 na sety (25:9, 25:13, 25:11). Hráli jsme uvolněně a údery byly na rozdíl od předešlého klání přesnější a jistější.

V 1. kole MČR v šestkovém volejbale neslyšících žen a mužů jsme se v kategorii mužů umístili na 2. místě. Přesto cítíme a věříme, že v dalším kole budeme ještě lepší a celkově zvítězíme.

2020.02