Zlato z MČR v orientačním běhu v kategorii middle

zenyOB
Anna Pangrácová, Marie Pangrácová a Lenka Hornová

O víkendu, kdy se slavilo stoleté výročí vzniku Československé republiky, bylo i soustředění v orientačním běhu spolu se soupeřením o mistra a mistryni ČR v kategorii middle.

Závodu v sobotu se zúčastnilo 6 neslyšících mužů a 4 neslyšící ženy v rámci Podzimního Kotáru.
Ženy měly 3,5 km dlouhou trať se 12 kontrolami a 130 m převýšením. Mistryní ČR se stala Marie Pangrácová ze SK Olympia Praha s časem 49 minut 38 sekund. Se skoro čtyř a půl minutovou ztrátou za ní doběhla její sestra Anna Pangrácová ze SKIVELO Olomouc. Třetí místo získala Lenka Hornová s časem 58 minut a 6 sekund z téhož klubu.

Muži běželi cca 5 km po 16 kontrolách s převýšením skoro 200 m. Nejpřesnějším a nejrychlejším mužem se stal Jaroslav Vondrouš s časem 53 minut a 8 sekund, druhý byl Josef Procházka s časem 54:32 a třetí místo patřilo Liborovi Hubáčkovi s časem 56 minut a 42 sekund, všichni ze SKIVELO Olomouc.

muziOB
Josef Procházka, Jaroslav Vondrouš a Libor Hubáček

Kdo jel na soustředění orientačního běhu, nelitoval toho! Na jejich účastníky čekala v pátek *hvězdice* – trénink z pevného bodu startu na neznámou kontrolu na mapě a zpět s následnou výměnou map. Večer se pak konal mapový trénink (paměťové cvičení, určení svahu, rychlá orientace, značení kontrol a další věci). V sobotu večer byla porada závodníků nad jednotlivou volbou tratě a orientačních bodů během závodu. Zkušenější závodníci předávali své rady a triky mladším běžcům a také došlo na domluvy dalších společných závodů. V neděli dopoledne před odjezdem domů se ještě konal trénink v dešti. Běželo se po 10 kontrolách s délkou 3,5 km.