HODNOCENÍ MČR NESLYŠÍCÍCH V BADMINTONU

V sobotu dne 27. října 2018 se konalo Mistrovství České republiky neslyšících v badmintonu v Praze. Pořadatelem byl oddíl SK Olympia Praha SPS. Celkem se nakonec zúčastnilo pouze 12 hráčů (z toho 4 ženy a 8 mužů). Hrálo se od 10 do 17 hodin. Soutěžilo se v kategoriích: dvouhra žen a mužů, čtyřhra mix a čtyřhra mužů. Bylo rozhodnuto, že se bude hrát do 21 bodů na dva vítězné sety.

Dvouhry žen se zúčastnily 4 ženy. Odehrála se skupina systémem každý s každým. Ve dvouhře žen se mistryní ČR stala Jana Havlová (SKN Hradec Králové), druhá skončila Lenka Marxová, třetí Magda Jandusová (obě SK Olympia Praha SPS) a čtvrtá byla Sylvie Šarinová (SSK Vítkovice).

Na dvouhru mužů se přihlásilo 8 mužů a hrači se nalosovali do dvou skupin. První dva ze skupin postupovali do semifinálových bojů, třetí se utkali o 5. – 6. místo a čtvrtí ve skupině si zahráli o 7. – 8. místo. Dvouhru mužů nakonec ovládl a mistrem ČR se stal Antonín Hudi, druhý byl Lukáš Hošek, třetí Jan Žídek st., čtvrtý skončil Vojtěch Mrózek, pátou příčku obsadil Lukáš Murín (všichni SK Olympia Praha SPS), šestý byl Zdeněk Žák (1. PSKN), sedmý Jan Žídek ml. (SK Olympia Praha SPS) a osmý skončil Ivo Novák (SKN Hradec Králové).

Čtyřhry mix se zúčastnily 3 páry a hrály systémem každý s každým. V mixu zvítězili Havlová Jana, Mrózek Vojtěch (SKN Hradec Králové, SK Olympia Praha SPS), druhé místo obsadili Magda Jandusová a Lukáš Murín (oba SK Olympia Praha SPS), třetí Lenka Marxová a Jan Žídek ml. (oba SK Olympia Praha SPS).

Čtyřhry mužů se zúčastnily rovněž 3 páry a stejně jako v mixu sehrálo systémem každý s každým. Ve čtyřhře mužů nakonec zvítězili otec se synem Jan Žídek st. a Jan Žídek ml. (oba SK Olympia Praha SPS), druhé místo obsadili Antonín Hudi a Zdeněk Žák (SK Olympia Praha SPS, 1. PSKN) a třetí Vojtěch Mrózek a Lukáš Murín (oba SK Olympia Praha SPS).

Vítězové kategorií obdrželi medaile. Rád bych poděkoval přítomným pořadatelům z SK Olympia Praha SPS za přípravu MČR neslyšících v badmintonu a také MŠMT za podporu, že se akce opět mohla uskutečnit.