Soustředění v šestkovém volejbale

Pod taktovkou SK Olympia Praha SPS ve dnech 25. – 26.6.2021 se uskutečnilo soustředění šestkového volejbalu v hale sportovního centra UK Hostivař. Toto soustředění bylo zároveň přípravou na mistrovství světa v šestkovém volejbale v Itálii, které se bude konat ke konci září.

V pátek začalo soustředění v 17 hodin individuální přípravou nahrávačky, Anny Pavlovové s trenérem, Janem Žídkem. V 18 hodin se přidaly i ostatní hráčky. Tento trénink byl připraven jako zopakování základů techniky, protože hráčky se kvůli koronavirové pauze sešly po delší době.

V sobotu v 9 hodin začínal další dvouhodinový trénink, z části vedený Annou Pavlovovou, a byl zaměřený na věci, ve kterých měly hráčky mezery – pádová technika a odstupování z trojky po nahrávce. Po dvouhodinové pauze následoval další trénink, tentokrát tříhodinový, který vedla trenérka Irena Pokorná. Ta se s hráčkami seznamovala a odhalovala slabiny, na kterých okamžitě začala pracovat. Součástí tréninku byl pohyb v poli při různých postaveních, doskoky na blok, a mnoho dalšího.

V neděli začal trénink o něco dříve, již v 8 hodin. Trenér, Jan Žídek, kontroloval stranový bagr a pádovou techniku všech hráček, a poté následovaly dohrávky. Další trénink, od 11 hod., byl opět pod taktovkou Ireny Pokorné a soustředil se na hru v základní šestce a dohrávky.

Hráčky, které na soustředění dojely z různých konců republiky, byly ubytovány v hotelu Kanárek poblíž haly, kam se i chodilo na společné týmové večeře. Všechny hráčky už se těší na další soustředění.

Rozpis tréninků:

  • pátek 25.6.: 18-20
  • sobota 26.6.: 9-11 a 13-16
  • neděle 27.6.: 8-10 a 11-13

Seznam hráček: Anna Pavlovová, Ivana Votípková, Oldřiška Žídková, Kateřina Šmídová, Julie Kapičáková, Tereza Hojdyszová, Markéta Cabajová, Aneta Černohorská, Sabina Půtová, Veronika Hartošová, Sandra Čechovská