Měřený trénink v orientačním běhu

V sobotu 15. května 2021 proběhl měřený trénink v orientačním běhu, který pořádal klub SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s oddílem TJ Sokol Plumlov. Z našeho klubu se zúčastnili Marie Pangrácová a Kamil Klíma. Trénink byl posazen u kempu Žralok poblíž Podhradského rybníka v Plumlově nedaleko Prostějova a proběhl v souladu s přísnými vládními nařízeními (žádné shlukování, na startovním koridoru pouze po jednom závodníkovi, po cíli ihned opuštění místa). Celkem se zúčastnilo 11 závodníků, z toho 7 mužů a 4 ženy. Terén byl typický hanácký, plný detailů s hustou sítí komunikací. Měřený trénink se běžel na krátké trati, muži běželi v kategorii H19 trať o délce 5,5km s 19 kontrolami a 195m převýšením, ženy běžely v kategorii D19 trať dlouhou 4,3km s 17 kontrolami a 140m převýšením.

V mužské kategorii se na prvním místě umístil Mário Červinka, na druhém místě Jan Semerád a na třetím místě Josef Procházka. Mezi ženami zaujala první místo Marie Pangrácová následovaná Annou Pangrácovou a stupně vítězů uzavírala Lenka Hornová. Všichni jsme byli rádi, že jsme se opět v takovém počtu sešli a mohli jsme si navzájem porovnat svoje výkony po tak dlouhé pauze bez závodů.