Jak dopadly týmy Olympia „A“ a „B“ na mezinárodním volejbalovém turnaji smíšených družstev?

Po roce v sobotu 23. dubna se v Brně opět konal mezi neslyšícími volejbalisty oblíbený turnaj ve volejbale, a to 22. ročník Mezinárodního volejbalového turnaje smíšených družstev. Zúčastnilo se ho 13 družstev, mezi nimi i zahraniční týmy ze Slovenska, Maďarska a Tuniska.

Náš sportovní klub SK Olympia Praha SPS samozřejmě nemohl na tomto turnaji chybět. Jely dva týmy – SK Olympia Praha „A“ a „B“. Týmy byly rozdělené do tří skupin – A, B a C.

Olympia A-001
SK Olympia Praha „A“
Olympia B-001
SK Olympia Praha „B“

Sportovní klub Olympia Praha „A“ ve skupině A hrál čtyři zápasy. Vyhrál tři zápasy 2:0, a to nad Brnem „B“, týmem Sexouši a Neprofíci. S Bratislavou remizovala Olympia 1:1, ale volejbalisté z Olympia měli naštěstí lepší skóre, tak byli ve skupině celkově první.

Šimon, Vašek-001
Vašek Boček a Šimon Skopový z Olympia „A“ blokují nebezpečného smečaře z Bratislavy

Sportovní klub Olympia Praha „B“ ve skupině B hrál tři zápasy. Jeden zápas vyhrál, a to nad Black and white. Dva zápasy Olympia „B“ prohrála – s Budapeští a SKN Brnem „A“, i když nad Brnem „A“ v prvním setu vedla 19:17, ale Brnu se podařilo to dotáhnout k výhře 19:20. Následně je čekaly zápasy o 7. – 8. místo. S Neprofíky remizovali 1:1, ale Neprofíci měli lepší skóre. S Blue deaf vyhráli s přehledem 2:0 a volejbalisté z SK Olympia Praha „B“ tak získali 8. místo. Gratulujeme!

Olympia B hraje-001
Olympia „B“ mohla nad Brnem „A“ získat první set – blokaři Jan Konvička a Tomáš Hartinger blokují brněnského hráče

Tým SK Olympia Praha „A“ v semifinále porazil Budapešť 2:0 a postoupila do finále. Tam se střetli volejbalisté z Olympia „A“ s Brnem „A“ a vyhráli v krásném zápase 2:0. Ještě jim zbýval rozhodující zápas s Bratislavou, protože ta porazila Brno 2:0. Tento zápas se Olympii „A“ ale příliš nevydařil a prohráli 0:2. I tak ale získali nádherné umístění – 2. místo. Gratulujeme! První místo tedy patřilo Bratislavě a třetí místo Brnu.