Jak dopadly týmy Olympia „A“ a „B“ na mezinárodním volejbalovém turnaji smíšených družstev?

Po roce v sobotu 23. dubna se v Brně opět konal mezi neslyšícími volejbalisty oblíbený turnaj ve volejbale, a to 22. ročník Mezinárodního volejbalového turnaje smíšených družstev. Zúčastnilo se ho 13 družstev, mezi nimi i zahraniční týmy ze Slovenska, Maďarska a Tuniska.

Náš sportovní klub SK Olympia Praha SPS samozřejmě nemohl na tomto turnaji chybět. Jely dva týmy – SK Olympia Praha „A“ a „B“. Týmy byly rozdělené do tří skupin – A, B a C.

Olympia A-001
SK Olympia Praha „A“
Olympia B-001
SK Olympia Praha „B“

Sportovní klub Olympia Praha „A“ ve skupině A hrál čtyři zápasy. Vyhrál tři zápasy 2:0, a to nad Brnem „B“, týmem Sexouši a Neprofíci. S Bratislavou remizovala Olympia 1:1, ale volejbalisté z Olympia měli naštěstí lepší skóre, tak byli ve skupině celkově první.

Šimon, Vašek-001
Vašek Boček a Šimon Skopový z Olympia „A“ blokují nebezpečného smečaře z Bratislavy

Sportovní klub Olympia Praha „B“ ve skupině B hrál tři zápasy. Jeden zápas vyhrál, a to nad Black and white. Dva zápasy Olympia „B“ prohrála – s Budapeští a SKN Brnem „A“, i když nad Brnem „A“ v prvním setu vedla 19:17, ale Brnu se podařilo to dotáhnout k výhře 19:20. Následně je čekaly zápasy o 7. – 8. místo. S Neprofíky remizovali 1:1, ale Neprofíci měli lepší skóre. S Blue deaf vyhráli s přehledem 2:0 a volejbalisté z SK Olympia Praha „B“ tak získali 8. místo. Gratulujeme!

Olympia B hraje-001
Olympia „B“ mohla nad Brnem „A“ získat první set – blokaři Jan Konvička a Tomáš Hartinger blokují brněnského hráče

Tým SK Olympia Praha „A“ v semifinále porazil Budapešť 2:0 a postoupila do finále. Tam se střetli volejbalisté z Olympia „A“ s Brnem „A“ a vyhráli v krásném zápase 2:0. Ještě jim zbýval rozhodující zápas s Bratislavou, protože ta porazila Brno 2:0. Tento zápas se Olympii „A“ ale příliš nevydařil a prohráli 0:2. I tak ale získali nádherné umístění – 2. místo. Gratulujeme! První místo tedy patřilo Bratislavě a třetí místo Brnu.

untitled (971 of 971)-001
Vítězný tým Mezinárodního turnaje – Bratislava
Brno-001
Volejbalisté z Brna „A“

Celková umístění:

 1. SK NEKO Bratislava „A“   (SVK)
 2. SK Olympia Praha SPS „A“   (CZE)
 3. SKN Brno „A“   (CZE)
 4. ŠKN Trenčín   (SVK)
 5. SSC Budapešť   (HUN)
 6. AVST Tunisie   (TUN)
 7. Neprofici   (CZE)
 8. SK Olympia Praha SPS „B“   (CZE)
 9. Blue deaf   (CZE)
 10. Black and white   (GBR)
 11. Sexousi   (CZE)
 12. SKN Brno „B“   (CZE)
 13. Unie neslyšících Brno   (CZE)

Zdroj: SKN Brno (R. Kaut), ČSNS, Foto: J. Klein