Hodnocení MS ve volejbalu neslyšících – Chianciano Terme Chiusi – Itálie

Dne 24.9.2021 v 15:30 hod tým neslyšících žen z ČR nastoupil na 1. zápas proti Ghaně, ale bohužel soupeřky z Ghany nedoletěly na MS a tudíž zápas byl skrečován, skončil výhrou pro nás 3:0.

MS_6v_2021-1(horní řada zleva – trenérka Irena Pokorná, hráčky Tereza Hojdyszová, Julie Kapičáková, Anna Pavlovová, Oldřiška Žídková, zdravotnice Alena Košková, asistent trenéra Jan Žídek,
dolní řada zleva – hráčky Aneta Černohorská, Sabina Půtová, Ivana Votípková a Veronika Hartošová)

Další den 25.9.2021 v 18:15 nás čekal zápas proti Italkám, které v 1. setu na nás tlačily servisem i útokem již od začátku, náš tým se teprve rozehrával, navíc jsme měly 3 nové mladé nezkušené hráčky, takže zkušenější se snažily ze všech sil podpořit mladé. 1. set skončil prohrou se skore 9:25, další set jsme se hezky vyhecovaly a vedly jsme zpočátku, poté se nám Italky postupně vyrovnávaly a bohužel i 2.set skončil též prohrou ale se skore mnohem lepším 19:25. Třetí set ač jsme se snažily sebevíc, sekly jsme se v jednom postavení a nehnuly se, i třetí set skončil prohrou se skore 7:25.

Byl to pro nás 1. zápas s našimi novými mladými nezkušenými hráčkami, tudíž za trenérku Irenu Pokornou i asistenta trenéra Jana Žídka to byl pro ně uspokojivý výsledek.

MS_6v_2021-2

Následující den se náš tým postavil proti Ukrajinkám, které nás překvapovaly různorodým útokem, který jsme z větší části nezvládaly přijímat. Zkoušelo se jiné postavení v dalších setech, přesto jsme i tak prohrály ve 3 setech 7:25, 11:25, 10:25. Jak Ukrajinky tak i Italky jsou dost sehrané, tudíž bylo těžké je ubránit při útocích.

MS_6v_2021-4MS_6v_2021-3

Dne 27.9.2021 jsme se postavily proti favorizovaným Ruskám, které zatím všechny zápasy vyhrály. I zde jsme zkusily menší změny v postavení s více nahrávkami. Již od začátku na nás tlačily skvělým servisem, který jsme stěží přijímaly a odsud se pak vyvíjel i útok, který od nás nebyl příliš razantní. Rusky útočily z větší části středem, kde náš blok nebyl důrazný. I přes zranění naší nahrávačky Anny Pavlovové a účka Julie Kapičákové jsme se všichni snažily ze všech sil bojovat, přesto jsme prohrály ve třech setech 5:25, 8:25 a 9:25.

MS_6v_2021-5

Čekal nás poslední zápas proti Turkyním hned další den 28.9.2021 v 15:30. Tento zápas jsme si všichni užily se vším všudy. Během 1. setu jsme vyzkoušely opět jiné postavení a to bez pozice libera. Bylo zde vidět větší nasazení všech našich hráček jak při útoku tak i obraně. V prvním setu v samotném závěru jsme i jednu chvíli vedly, ale bohužel jsme prohrály se skore 21:25 a další sety se odehrávaly v podobném scénáři tj. bojovaly jsme do poslední chvíle. Zápas skončil pro nás prohrou ve 3 setech 21:25, 19:25 a 16:25.

Dne 29.9.2021 byl odpočinkový den pro všechny týmy. Náš tým společně s vedoucím Janem Žídkem, trenérkou Irenou Pokornou a zdravotnicí Alenou Koškovou absolvoval výlet auty do Sieny, kde jsme si prohlédli centrum města včetně památek.

Ve čtvrtek 30.9.2021 jsme měli společný trénink s Ghanou od 10:45 – 12:15. Odpoledne a večer jsme se podívali na semifinálové zápasy žen.

MS_6v_2021-6

V den odjezdu tj.1.10.2021 jsme ještě stihli dopolední trénink od 11hod společně s Ghanou.

Závěrem bych chtěl zdůraznit, že původně na MS ve volejbalu neslyšících žen bylo přihlášeno 9 týmů žen. Proto s ohledem na původní počet předběžných přihlášek na MS jsme počítali celkově s 5. místem, což jsme splnili ale s tím, že nečekaně nepřijely respektive odstoupily týmy z Iránu, Polska a Japonska. Reprezentační tým z ČR tedy skončil na 5. místě ze 6 družstev místo z 9 družstev.

1 23/09/2021 15.00 Men/H1 ITA-BUL 3-0 (25-21) (25-7) (25-11) Live
1 23/09/2021 18.00 Women/H1 ITA-TUR 2-3 (22 -25) (25-14) (25-17) (18-25) (13-15) Live
2 24/09/2021 12.45 Men/H2 RCDS-IRI 3-0 (25-20) (28-26) (25-14) Live
2 24/09/2021 15.30 Women/H1 GHA-CZE 0-3 Live
3 24/09/2021 15.30 Men/H2 UKR-FRA 3-0 (25-18) (25-19) (25-23) Live
3 24/09/2021 18.15 Women/H1 UKR-RCDS 1-3 (19-25) (25-20) (20-25) (21-25) Live
4 24/09/2021 18.15 Men/H2 TUR-POL 3-2 (25-12) (25-22) (15-25) (21-25) (15-7) Live

Finále mužů a žen

24 02/10/2021 18.15 Men/H2 RCDS-UKR 3-2 (25-20) (15-25) (17-25) (25-16)(18-16) Live
20 02/10/2021 15.30 Women/H2 TUR-ITA 3-2 (23-25) (25-22) (18-25) (22-25)(15-13) Live