7. a 8. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících

OB-OlesnaO víkendu 19.-20. října pořádal klub SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s OK Rakovník 7. a 8. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících, které se konalo v Olešné u Rakovníka. Kromě závodů jsme měli i soutředění, kde jsme přivítali nováčka Martinu Vaňkovou, která společně s námi učila mapovou teorii a zkusila i nejlehčí kategorii pro začátečníky.

Z našeho klubu se  zúčastnili Anna Formánková a Kamil Klíma. Marie Pangrácová byla mimo Česko a Štefana Uhrína přepadly zažívací potíže. Anna se zúčastnila kategorie D21K v sobotu a D21 v neděli, Kamil měl H21K a H21. Terén byl mírně zvlněný, s hustou síti cest, porostově členitý se spousty jamek a zákopů. V sobotu nás přivítalo krásné slunečné počasí,  ale v neděli se citelně ochladilo a přidala se i mlha, která se před závodem trochu rozplynula.

Výsledky obou kol byly opět jak přes kopírák jako v předchozím pátém a šestém kole Českého poháru. Místo Marie Pangrácové získala Anna Formánková oba 1. místa a Kamil Klíma klesl o jednu příčku méně a získal oba třetí místa, i když v 8. kole měl hodně namále.

Kategorie ženy

Sobota – 7. kolo (D21K – 3,20 km, 45 m, 11 kontrol) Neděle – 8. kolo (D21 – 4,70 km, 80 m, 17 kontrol)
Pořadí Závodnice Klub Čas Pořadí Závodnice Klub Čas
1. Anna Formánková SK Olympia Praha SPS 33:35 1. Anna Formánková SK Olympia Praha SPS 49:24
2. Lenka Hornová SK SKIVELO Olomouc 64:01 2. Lenka Hornová SK SKIVELO Olomouc 83:55
3. Karolína Nováková I. PSKN Praha 68:23

Kategorie muži

Sobota – 7. kolo (H21K – 3,70 km, 65 m, 14 kontrol) Neděle – 8. kolo (H21 – 5.70 km, 105 m, 24 kontrol)
Pořadí Závodník Klub Čas Pořadí Závodník Klub Čas
1. Jan Semerád SK SKIVELO Olomouc 36:21 1. Jan Semerád SK SKIVELO Olomouc 51:45
2. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 37:06 2. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 57:50
3. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 54:42 3. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 80:36
 4. Mário Červinka SKN Hradec Králové  87:33 4. Mário Červinka SKN Hradec Králové 81:26

Na ORIS jsou výsledky sobotního i nedělního závodu.