16. Pražský pohár ve futsalu (muži)

3.10.2020 klub I.PSKN pořádal futsalový turnaj v kategorii mužů a staré gardy. Původně jsem chtěl také přihlásit naši starou gardu, ale organizátor se rozhodl „staré gardy“ vlivem nedostatečných přihlášek přesunout do skupiny mužů, proto jsem rozhodl, že gardu nakonec nepřihlásím, neboť jsem se obával zranění na straně starších hráčů, kteří aktivně již nezávodí.

Naši mladí hráči hráli v této sestavě – Lukáš Fischkandl (kapitán), Pavel Draksl, Dominik Pomahač, Kristián Kletečka, Zdeněk Bohata, Petr Sáblík, Vojtěch Zeman, Aleš Červinka, Jiří Chalupa. Mně coby trenérovi a vedoucímu pomáhal Ondřej Mendl.

Měli jsme velmi těžkou skupinu, neboť jsme narazili na 2 favority (I. PSKN A a SKN Brno) celého turnaje, což se potvrdilo v konečné výsledku celého klání.

1. zápasem jsme začínali právě proti SKN Brno, které sice nepřijelo v nejsilnější sestavě, přesto bylo velmi silné. Naše taktika se hlavně opírala o aktivní presink a zhuštění středu hřiště, abychom jim nedali moc prostoru pro jejich přihrávky v útočné fázi. Bohužel jsme nestíhali jejich přechodovou fázi a soupeř dostával až příliš prostoru pro předfinální příhrávky, které vždy pro nás hrozily gólem do naší sítě. Prohráli jsme 5:0. Přesto jsme rád, že chlapci proti nim hráli, neboť potřebují získávat zápasovou praxi i s lepšími týmy, které jsou kondičně a technicky na tom lépe a mohli se zároveň inspirovat a motivovat k lepším výkonům.

V dalším klání jsme nastoupili proti I. PSKN – garda. Zápas pro nás začal velice slibně, věděli jsme, že kondičně jsme na tom mnohem lépe. Bohužel došlo ke zbytečnému faulu (i když pískáno nebylo). Při naší útočné akci v jejich brankové zóně, resp. v půlce cesty k rohu, byl zezadu sražen náš hráč a kapitán Lukáš Fischkandl. Výsledkem bylo, že se mu „protočilo koleno“, resp. čéška byla v nepřirozeném postavení, na boku celého kolena. Sanitkou byl odvezen do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Tam absolvoval vstupní vyšetření a rentgen. I. PSKN – gardu jsme přesto porazili 3:0, ale proti dalšímu favoritovi turnaje I. PSKN A jsme podlehli 2:6. Bohužel v tomto zápase se mi zranil další klíčový hráč Pavel Draksl, který do konce turnaje již také nenastoupil.

Ze skupiny jsme tedy nepostoupili a hráli jsme v další skupině o 5.-8. místo. Bohužel bylo velmi znát, že nám chybějí klíčoví hráči ze základní sestavy. Sice jsme porazili Hradec Králové 7:0, ale proti trochu těžším soupeřům SSK Vítkovice (0:2) a I. PSKN – garda (0:2) jsme se nedokázali srovnat a hrát naši hru. Měli jsme mnoho šancí, které jsme bohužel nedokázali proměnit v gól a docházelo v naší obranné činnosti ke spoustě zbytečných chyb, které skončilo gólem v náš neprospěch. I přesto, že tým se skládal z nezkušených hráčů, tak je velmi chválím za bojovnost a chuť vyhrát zápas.

Hodnocení sepsal Antonín Hudi

trenér a vedoucí futsalu

SK Olympia