Zlato a stříbro z 8. kola ČPN v OB 2022 a minisoustředění

V pátek 28. října na den vzniku samostatného československého státu byl pro všechny účastníky připraven trénink od našeho reprezentačního trenéra Adama Hájka. Vytvořil dvě varianty Kombotechu A a B dle výkonnosti sportovců. Varianta A (9,2 km) obsahovala dlouhé postupy pouze na vrstevnicovce, švýcárnu, micro-o s motýlkem a bez cest. Varianta B (5,9 km) byla stejná, jen bez dlouhých postupů na vrstevnicovce (přeskočily se kontroly 2 až 5). Kombotech zahrnoval různé OB techniky, jak použití azimutu a hlídání směru, tak i mapování a orientace v terénu. Marie Pangrácová a Kamil Klíma byli v koši A.

Doksy Kombotech A
V sobotu 29. října 2022 uspořádal klub SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s Českým svazem orientačních sportů a klubem OK Chrastava 8. kolo Českého poháru neslyšících v orientačním běhu 2022. Na programu byla krátká trať (middle) a přihlásilo se 8 sportovců, z toho 4 muži a 4 ženy. Závod byl součástí série Czech O-Tour a probíhal poblíž Dřevčice u Dubé v krásné chráněné krajinné oblasti Kokořínska ve stejném prostoru jako mistrovství světa v orientačním běhu 2021. Závodníci se mohli těšit na prudké skalnaté svahy, v některých místech byly skalní bloky v patrech, ale i na rovinaté pasáže s hustou síti cest. Počasí bylo slunečné a kolem 12°C.

Marie Pangrácová se umístila na 2. místě absolutně v kategorii D21B!

Výsledky 8. kola ČPN ženy (2,7 km, 205 m, 12 kontrol)

1. Marie Pangrácová SK Olympia Praha SPS 40:11
2. Anna Pangrácová SK SKIVELO Olomouc 43:36
3. Lenka Hornová SK SKIVELO Olomouc 58:07
4. Martina Vaňková SK SKIVELO Olomouc 68:12

8.kolo_CPN_zeny

Výsledky 8. kola ČPN muži  (4,2 km, 265m, 17 kontrol)

1. Jan Semerád SK SKIVELO Olomouc 55:40
2. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 64:49
DISK Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc
DISK Tomáš Halbrštát SKN Hradec Králové

8.kolo_CPN_muzi

Závodu mimo soutěž se zúčastnili Robin Findejs ze SKN Plzeň s Vojtěchem Kovařovicem ze SK Olympia Praha SPS a v kategorii OPEN-S (2,66 km, 150 m, 13 kontrol) se Vojtěch umístil s časem 58:14 na 14. místě a Robin s časem 82:35 na 26. místě z 37 účastníků.