Ženský OPEN turnaj v beachvolejbale

V neděli 17.7. jsme se já, Anna Pavlovová, a Oldřiška Žídková zúčastnily ženského OPEN turnaje v pražském sportcentru Koráb. Na turnaj se přihlásilo celkem 16 párů, čímž byla naplněna maximální kapacita turnaje. Na 4 kurtech se hrálo od 9 hodin až do 17 hodin. Zápasy ve skupině se hrály na jeden set do 21. Ve své čtyřčlenné skupině B jsme všechny zápasy vyhrály a obsadily jsme 1. místo. První zápas proti Réze a Andree jsme vyhrály jasně 21:10, druhý zápas jsme vyhrály proti Blance a Báře už po větším boji se stavem 21:17 a třetí zápas proti Ditě a Lindě jsme vyhrály jednoznačně 21:8.

Dále se hrál pavouk systémem 2KO a zápasy se hrály na 2 sety do 15 (třetí do 10). V prvním kole playoff jsme narazily na soupeřky ze 4. místa skupiny C, Míšu a Karolínu, které však rozhodně nebyly slabé. Vyhrály jsme nad nimi ve dvou setech (15:5 a 20:18) – v prvním setu jsme jednoznačně zvítězily hlavně díky kvalitnímu servisu. Ve druhém setu už byla hra velmi vyrovnaná a v koncovce se dlouho schylovalo k tiebreaku. V dalším kole playoff na nás čekala dvojice Barča a Šárka, kterým jsme v prvním setu nedokázaly plně vzdorovat kvůli jejich důraznému servisu. V druhém setu jsme si na něj však zvykly a zvítězily jsme jak v něm, tak i v tiebreaku (10:15, 15:12, 10:6).

Následně nás čekala těsná první prohra – proti Kačce a Renči (12:15, 13:15). Následující zápasy se hrály opět pouze na jeden set do 21 kvůli úspoře času. Narazily jsme opět na dvojici Blanka a Bára, a opět jsme je porazily hlavně díky kvalitnímu servisu a výborným zákrokům v poli (21:14). Pak nás čekal náš poslední zápas, proti dvojici Terka a Peťa, které nás udolaly servisem (16:21) a ukončily tak naše působení na turnaji. Celkově jsme obsadily neoblíbené 4. místo, ale můžeme být se svým výkonem na hřišti spokojeny.