Stříbro z 1. kola ČPN v orientačním běhu 2022

V sobotu 10. dubna 2022 proběhlo 1. kolo Českého poháru neslyšících v orientačním běhu 2022, které se konalo ve Struhařově u Říčan v okrese Praha-východ. Závod zorganizoval SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s USK Praha. Klání se zúčastnilo 9 závodníků, z toho 3 ženy a 6 mužů. Běhalo se na mapě 2 rybníky – jih a na programu byla krátká trať (middle). Z našeho klubu se zúčastnili pouze dva členové, Anna Formánková a Kamil Klíma. Marie Pangrácová se nezúčastnila z důvodu dlouhodobé pracovní stáže v USA, viz předchozí článek a Vojtěch Kovařovic se omluvil z důvodu zranění.

Terén byl kopcovitý až mírně zvlněný s velkými množství detailů – kameny, balvany, skály a skalky, skupiny kamenů, varpy, převážně říčanská žula. Les byl různorodý, listnatý (zejména buky) a jehličnany, místy s náletovými hustníky se středně hustou síti komunikací. Průběžnost byla dobrá. Počasí bylo vskutku aprílové, od sluníčka až po sněhovou vánici a opakovaně dokola.

Výsledky 1. kola ženy (3,93 km, 18 kontrol, 145 m přev.)

1. Anna Pangrácová (SK SKIVELO neslyšících Olomouc) 47:39
2. Anna Formánková (SK Olympia Praha SPS) 52:21
3. Lenka Hornová (SK SKIVELO neslyšících Olomouc) 85:04