Stříbro a bronz z 16.MČR v orientačním běhu na krátké trati 2022

V sobotu 10. září 2022 proběhlo 16. MČR neslyšících v orientačním běhu na krátké trati, které z pověření ČDV a STK OB ČDV pořádal náš klub SK Olympia Praha SPS ve spolupráci se slyšícím klubem KOMETA Kralovice z.s., oddíl orientačních sportů. Mistrovství bylo zařazeno jako součást 5. kola ČPN 2022. Za Olympii reprezentovali dva členové, navrátivší Marie Pangrácová a Kamil Klíma. Anna Formánková a Vojtěch Kovařovic se omluvili kvůli zranění.

Závod se konal v Přehořově u Žihle v okrese Plzeň-sever. Do mistrovské kategorie se přihlásilo 6 sportovců, z toho tři muži a tři ženy. Terén závodu tvořil svah k Mladotickému potoku s převýšením zhruba 150 m a dvěma bočními údolími. Z toho jedno zařízlejší a s místy břidlicovými skalkami a sutí pod nimi, v části i mírný protisvah na západ. Ve zbytku prostoru byl terén typicky severoplzeňský – rychlý, místy s rýhami. Počasí bylo většinou slunečné s občasnou přeháňkou.

Pro Marii to byl druhý oficiální závod po West cup a i s bolavým kotníkem nezaostala za svou sestrou, která byla bohužel rychlejší. Kamil na začátku dokonce vedl a do poloviny závodu držel stříbrnou pozici, ale několik chyb při dohledávkách ho nakonec posunulo na třetí příčku.

MČR na krátké trati D21 (3,69 km, 21 kontrol a 145 m přev.)

1. Anna Pangrácová SK SKIVELO Olomouc 40:31
2. Marie Pangrácová SK Olympia Praha SPS 44:51
3. Martina Vaňková SK SKIVELO Olomouc 73:22

MČR na krátké trati H21 (4,1 km, 22 kontrol a 150 m přev.)

1. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 42:06
2. Josef Procházka SK SKIVELO Olomouc 51:06
3. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 56:24