Série letních pohárů v beachvolejbalu neslyšících žen

Dne 8.-10.6.2018 se v Litoměřicích konal Český pohár žen za účasti 24 párů. Hrálo se systémem na 2 KO, tj. 2 porážky. První zápas hrály neslyšící ženy – Oldřiška Žídková a Ivana Votípková proti nasazeným hráčkám s kterými zpočátku držely vyrovnané skóre i chvílemi vedly o 2 body, ale pak už se ten rozdíl dost prohluboval v jejich neprospěch. Další zápas hrály proti dalším nasazeným ženám, s kterými se 1.set držely zuby nehty s vyrovnaným skóre, ale prohrály 18:21, druhý set již byl horší, začátek jim utekl, pak těžko dotahovaly, ale bojovaly ze všech sil, tento zápas si opravdu užily, bylo tam pár krásných výměn a hlavně hodně vybojovaných balonů. Takže spokojenost na jejich straně byla velká😊

Výsledky a informace o poháru-viz odkaz níže

Dne 16.-17.6.2018 se v Praze Braníku konal Letní pohár žen za účasti 24 párů. Hrálo se opět systémem na 2 KO, tj. 2 porážky. První zápas hrály O. Žídková spolu s I.Votípkovou proti páru – Michaela Sedlatá a Svatava Haníková. Proti nim zpočátku vedly a za stavu 19:17 bohužel podlehly a prohrály 19:21. Chybovaly zbytečně, tento set měly vyhrát. Druhý set už se jim dost nedařilo, prohrály 2:0. Další zápas hrály proti Michaele Břínkové a Natálii Žůrkové (nominované hráčky na mistrovství světa do 19let), nad kterými zbytečně prohrály v tiebraku 2:1. Přesto s nimi měly pár krásných výměn a hlavně hodně vybojovaných balonů. Takže spokojenost na jejich straně byla opět velká😊

Dne 29.6.2018  Ivana s Oldřiškou odehrály kvalifikaci na letní pohár, který se konal v Praze v místě TJ ABC Braník. Bodově se ženský pár nedostal do hlavní soutěže, tudíž v pátek ve 14 hodin nastoupily proti Petře Horynové s Kateřinou Vališovou, které porazily 2:0. Holky měly jednu výhru a narazily na Nikolu Černou s Janou Mikulajovou. Proti nim se odehrál vyrovnaný zápas, nakonec se holky praly o každý balon a dokázaly vyhrát v tie-breaku za stavu 19:17. Protože už měly 2 výhry, měly jasný postup do hlavní soutěže.

Dne 30.6.2018 nastoupily holky proti Denise Kepplové s Annou Faunovou, bohužel za nepříznivých podmínek, ve kterých netrénovaly, podlehly prohře 2:0. Holky měly ještě opravu a nastoupily proti Mirce Liškové s Zuzanou Markovou. Opět podlehly prohře 2:0. Protože systém je na 2KO, už se dál nehrálo a musely se s turnajem rozloučit.

Holky měly skvělý pocit z páteční kvalifikace, kde výkon byl o 100% lepší než v sobotu. Velkou roli v tom hrálo počasí a únava. Bohužel doufaly, že se udrží v tempu i v sobotu.