Opět stříbro a bronz z 9. MČR v orientačním běhu ve sprintu

V sobotu 24. září 2022 proběhlo 9. MČR neslyšících v orientačním běhu ve sprintu, které z pověření ČDV a STK OB ČDV pořádal náš klub SK Olympia Praha SPS ve spolupráci se slyšícím klubem TJ Spartak Vrchlabí z.s., oddíl orientačních sportů. Mistrovství bylo zařazeno jako součást 7. kola ČPN 2022. Za Olympii reprezentovali opět dva členové, Marie Pangrácová a Kamil Klíma. Anna Formánková a Vojtěch Kovařovic se omluvili kvůli zranění.

Závod se konal ve městě Dvůr Králové nad Labem a závodní prostor byl posazen v západní části města, kde byly rodinné domy a sídliště s panelovými domy, garážemi a dětskými hřišti. Terén byl z velké části rovinatý. Do mistrovské kategorie se přihlásilo 8 sportovců, z toho čtyři muži a čtyři ženy. Jaroslav Vondrouš ze SK SKIVELO neslyšících Olomouc nakonec z důvodu nemoci na start nedorazil.

Marie od začátku až do konce závodu byla na druhé příčce, na rychlejší sestru opět bohužel nestačila. Kamilovi se začátek povedl, v první třetině závodu byl na stříbrné pozici, ale tu si neudržel a klesl na bronzovou příčku.

MČR ve sprintu D21 (2,4 km, 19 kontrol, 5m převýšení)

1. Anna Pangrácová SK SKIVELO Olomouc 12:42
2. Marie Pangrácová SK Olympia Praha SPS 13:13
3. Martina Vaňková SK SKIVELO Olomouc 19:31
4. Lenka Hornová SK SKIVELO Olomouc 21:54

MČR ve sprintu H21 (2,8 km, 20 kontrol, 5m převýšení)

1. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 12:37
2. Josef Procházka SK SKIVELO Olomouc 13:32
3. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 14:13