Mistrovství ČR ve futsale juniorů – 1. kolo

V neděli dne 21.01.2024 se v Praze uskutečnilo mistrovství ČR ve futsalu neslyšících juniorů do 23 let – 1.kolo. se odehrálo v hale TJ Bohemians Praha, kde soutěžili 4 mužstva – I.PSKN Praha, SSK Vítkovice, SKN Hradec Králové a my, SK Olympia Praha SPS. Hrálo se každý s každým, 2x 20 minut. Všechny zápasy pískali dva delegovaní rozhodčí.

V 1. zápase jsme nastoupili proti I. PSKN, začátek vypadal dobře, vypadalo to, že to bude „vše v pohodě“ a zvládneme vyhrát. Střel bylo víc než dost, ale přesnost střel nebyla na naší straně. Bohužel v druhé půli jsme za naší nepřesnost byli potrestáni a prohráli jsme 2:3.

V dalším zápase proti Hradci Králové jsme se snažili využít jejich fyzického vyčerpání, jelikož odehráli náročný zápas před námi, ale bohužel jsme stále nedokázali proměnit šance. Do druhého poločasu jsme šli za stavu 2:2. Vypadalo to, že utkání skončí nerozhodným stavem. Nakonec se klukům podařilo se štestím dát gól v poslední minutě a mohli jsme slavit výhru 3:2!

Posledním soupeřem byli futsalisté z Vítkovic. Vyčerpanost našich borců byla znát, když jsme měli jednoho hráče na střídání. Ve 2. poločase jsme začali dělat několik zbytečných chyb – těžké nohy byly znát! Zápas skončil 1:5.

Skončili jsme třetí, ale jak se říká, fotbal nemá logiku a tak se budeme muset ve druhém kole porvat!