Mistrovství ČR v plážovém volejbale vyhráli v mužské kategorii „náctiletí“ borci

SK Olympia Praha uspořádala v neděli 12. listopadu Mistrovství ČR v plážovém volejbale neslyšících mužů a žen. Přihlásilo se šest párů žen a pět párů mužů. Jeden ženský pár – Oldřiška Žídková a Lenka Matoušková – se v den konání turnaje omluvil ze zdravotních důvodů. Hrálo se ve sportovním areálu Hamr v Praze a systémem každý s každým na 2 vítězné sety.

Z mužů vyhráli čtrnáctiletý Honza Žídek a devatenáctiletý Šimon Skopový, kteří porazili všechny čtyři páry 2:0. Druhé místo získal pár Václav Boček a Michal Brabec, kteří v boji o 2. a 3. místo bojovali s párem ve složení Vojtěch Mrózek a Lukáš Murín.

Vítězní muži - zleva: 3.místo (Vojtěch Mrózek, Lukáš Murín), 2.místo (Václav Boček, Michal Brabec), 1.místo (Jan Žídek, Šimon Skopový), dole: děti Michala Brabce
Vítězní muži – zleva: 3.místo (Vojtěch Mrózek, Lukáš Murín), 2.místo (Václav Boček, Michal Brabec), 1.místo (Jan Žídek, Šimon Skopový), dole: děti Michala Brabce

Celkové umístění – muži:

1.Jan Žídek ml. a Šimon Skopový (oba z SK Olympia Praha SPS)

2.Václav Boček a Michal Brabec (SK Olympia Praha SPS, I. PSKN Praha)

3.Vojtěch Mrózek a Lukáš Murín (oba z SK Olympia Praha SPS)

4.Jan Žídek st. a Antonín Hudi (oba z SK Olympia Praha SPS)

5.místo: Marek Blasczyk a Filip Blasczyk (oba z SKN Plzeň)

U žen se na 3. místě umístil pár sestávající z Jitky Dvořákové a Radky Blasczykové (obě z SKN Brno), který v tiebreaku porazil pár sestávající z Nikoly Novotné a Magdy Jandusové (obě z SK Olympia Praha SPS). O finále pak bojoval pár – Veronika Chladová a Pavlína Spilková (obě z SK Olympia Praha SPS) a Ivana Votípková s Kateřinou Šmídovou (obě z SK Olympia Praha SPS). Až v konečném tiebreaku se rozhodlo o vítězi a to Ivana Votípková a Kateřina Šmídová, na 2. místě skončila Veronika Chladová s Pavlínou Spilkovou.

Vítězné ženy - zleva: 3.místo (Radka Blasczyková, Jitka Dvořáková), 2.místo (Veronika Chladová, Pavlína Spilková), 1.místo (Ivana Votípková, Kateřina Šmídová), dole: dcera Michala Brabce a syn Pavlíny Spilkové
Vítězné ženy – zleva: 3.místo (Radka Blasczyková, Jitka Dvořáková), 2.místo (Veronika Chladová, Pavlína Spilková), 1.místo (Ivana Votípková, Kateřina Šmídová), dole: dcera Michala Brabce a syn Pavlíny Spilkové

Celkové umístění – ženy:

1.místo: Ivana Votípková a Kateřina Šmídová (obě z SK Olympia Praha SPS)

2.místo: Veronika Chladová a Pavlína Spilková (obě z SK Olympia Praha SPS)

3.místo: Radka Blasczyková a Jitka Dvořáková (obě z SKN Brno)

4.místo: Nikola Novotná a Magda Jandusová (obě z SK Olympia Praha SPS)

5.místo: Marie Pangrácová (SK Olympia Praha SPS) a Anna Pangrácová (SK Skivelo Olomouc)

Účastníci MČR v plážovém volejbale 2017 neslyšících mužů a žen

Na závěr se vítězům rozdaly medaile a diplomy a všem zúčastněným jsme poděkovali za vzornou účast a fair play.

Budeme se opět těšit na příští mistrovství ČR neslyšících a doufáme, že bude hojnější účast.

Zdroj: SK Olympia Praha SPS