Máme zlato a stříbro z 3. Open MČR neslyšících v tenise jednotlivců mužů a žen

Dne 30.10.2021 SK Olympia Praha SPS, z.s. z pověření ČSNS a STK tenisu pořádala 3. Otevřené Mistrovství ČR neslyšících v tenise jednotlivců mužů a žen. Turnaj probíhal ve sportovním středisku Hamrsport na Praze 10, ulice Záběhlická 3200/3. Zápasy se odehrály v nafukovacích halách a na antukovém kurtu. Přihlásilo se celkem 8 mužů a 3 ženy, včetně sportovců také ze zahraničí.

Sara Twardowska (Polsko)
Kateřina Blaščíková (SK Olympia Praha SPS)
Veronika Bednářová (SK Olympia Praha SPS)

U mužů se řád turnaje nastavil na systém pavouka pro postupující a na pavouka „útěchy“ pro vyřazené z 1. kola zápasů, kde se prvotní zápasy nejprve losovaly živě na FB https://www.facebook.com/100057646112162/videos/1308374293025584. Hrálo se na 2 vítězné sety, přičemž 3. rozhodující set byl nahrazen supertiebreakem do 10 bodů. Dle ICSD (International Committee of Sports for the Deaf) tenisového žebříčku k datu 1.6.2021 byli do turnaje nasazení tito hráči dle pořadí: 1. Jaroslav Šmédek, 2. Marino Kegl, 3. Gábor Máthé, 4. Dávid Hanudeľ (dle odehrání minulých zápasů). U žen se soutěžní systém nastavil na pravidlo „každý s každým“.

Turnaj probíhal od ranních hodin bez větších komplikací a bez zranění. V rozhodovacích fázích turnaje v boji o 3. místo zvítězil Marino Kegl a u žen zvítězila s plným počtem bodů Sara Twardowska. Mistrovství bylo ukončeno finálovým zápasem mezi Jaroslavem Šmédkem a Gáborem Máthé, kde zvítězil Jaroslav Šmédek. MČR bylo zakončeno těsně před 18:00 h.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným sportovcům, Národní sportovní agentuře (NSA) za dotaci na uspořádání 3. Otevřeného Mistrovství ČR v tenise jednotlivců mužů a žen. Těšíme se brzy naviděnou na podobné akci.