Letní příprava reprezentantek v beachvolejbalu

I když letos není žádná oficiální beachvolejbalová soutěž (ME/MS/Deaflympiáda), beachvolejbalové reprezentantky se poctivě připravují na příští rok – účastní se turnajů a soustředění. A to za nejrůznějších počasí – horka i bouřky. :-)

Hodnocení turnaje 30.7.2023 na Korábu

V neděli 30.7.2023  se na pražském Korábu uskutečnil kvalitně obsazený turnaj ženských dvojic, kterého se zúčastnil náš pár Oldřiška Žídková a Anna Pavlovová. První zápas skupiny (hrálo se na 1 set do 21) vyhrály ženy proti dvojici Lada/Hany 21:8. Druhý zápas proti Ruby/Týnuš vyhrály 21:5. Pak musel turnaj být na hodinu přerušen kvůli velmi silnému dešti. Po pauze tedy ženy pokračovaly zápasem proti dvojici Naty/Péťa a výhrou 21:16. V osmifinále (play-off se hrálo na 2 sety do 15) vyhrály nad dvojicí Marťa/Adél 2:0. Ve čtvrtfinále porazily dvojici Klára/Mia taktéž 2:0. V semifinále nastoupily holky proti dvojici Soňa/Nikola, se kterýma v prvním setu prohrály 11:15. Skvělý comeback tak ukázaly v druhém setu, kdy soupeřky převálcovaly 15:9 a do finále tak postoupily díky lepšímu skóre. Ve finále proti skvěle hrající dvojici Péťa/Péťa nevyšel první set (15:12), v druhém setu však holky přitlačily na servisu a vybojovaly si rozhodující tiebreak. I ten byl velmi vyrovnaný, naštěstí však s dobrým výsledkem pro náš pár (10:8). Oldřiška a Anna se tak staly vítězkami turnaje. :-)

Zpracovala: Anna Pavlovová

Hodnocení beachvolejbalového kempu v Pelhřimově

O horkém letním víkendu od 19.-20.8.2023, kdy teploty překračovaly třicítky, absolvoval reprezentační pár holek Oldřiška Žídková a Anna Pavlovová spolu s kvalitními slyšícími sparingy v areálu Beachwell v Pelhřimově dvoufázové tréninky po 2hod. Po celou dobu nás trénoval Jan Žídek st. Tréninky byly zaměřeny více na techniku tj. odstupy od bloku do lajny, poté i do diagonály, dále na čapání odraženého balónu při bloku a vykrývání za blokem. Tyto techniky se poté spojily s dohrávkami.

Všechny tréninky mimo jiné začaly vždy bagrovanou na první přes, poté na 2 doteky a na závěr na 3 údery. Kromě toho jsme se zaměřily i na náhry za hlavu a útoky ze středu, poté i útoky na druhou po příjmu.

Na konci každého tréninku jsme si zahrály side–out na 2 chyby.

Soustředění bylo dost náročné na fyzičku vzhledem k úmorným vedrům, která nás trošku potrápila po celou dobu víkendu 😊. Po každém tréninku jsme se všichni svlažili v místním biotopu, což bylo velmi příjemné!

Zpracovala: Oldřiška Žídková