Bronz z MČR a stříbro z 4. kola ČPN v orientačním běhu

V sobotu 18. června 2022 proběhlo 24. MČR neslyšících v orientačním běhu na klasické trati, které z pověření ČSNS a STK OB ČSNS pořádal náš klub SK Olympia Praha SPS ve spolupráci se slyšícím klubem OOB TJ Slovan Luhačovice. Mistrovství bylo zařazeno jako součást 3. kola ČPN 2022. Za Olympii reprezentoval pouze Kamil Klíma. Marie Pangrácová je dlouhodobě mimo Evropu, Anna Formánková a Vojtěch Kovařovic se omluvili kvůli zranění.

Závod se konal v Bojkovicích-Přečkovicích poblíž Luhačovic. Do mistrovské kategorie se přihlásilo 6 sportovců, z toho tři muži a tři ženy. Anna Pangrácová z důvodu nemoci nakonec na start nedorazila. Terénem byl kopcovitý smíšený les na úpatí hřebenů Bílých Karpat, se středně hustou síti cest, s proměnlivou hustotou porostů s různou průběžností, místy podrosty, místy členité reliéfy (erozní rýhy), s nadmořskou výškou 300 – 429 m. n. m. Počasí bylo slunečné a teplota pomalu dosahovala tropických hodnot.

Kamilovi se závod moc nepovedl, udělal chybu na královském postupu a při hledání kontroly č.4, kde ztratil drahocenné minuty a proto po právu bere jen bronzovou medaili.

MČR na klasické trati H21 (7,53 km, 21 kontrol, 335 m přev.)

1. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 72:30
2. Radim Hartoš SSK Vítkovice 90:20
3. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 104:53

MČR na klasické trati D21 (5,27 km, 16 kontrol, 250 m přev.)

1. Lenka Hornová SK SKIVELO Olomouc 90:14
2. Martina Vaňková SK SKIVELO Olomouc 130:58
Anna Pangrácová SK SKIVELO Olomouc DNS

V neděli 19. června 2022 uspořádal klub SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s OOB TJ Slovan Luhačovice 4. kolo Českého poháru neslyšících v orientačním běhu 2022. Na programu byla krátká trať (middle), do 4. kola se přihlásilo 8 sportovců, z toho 5 mužů a 3 ženy. Anna Pangrácová z důvodu nemoci nakonec na start nedorazila.

Závod probíhal na opačné straně prostoru než sobotní mistrovský závod, blíž k Rudimovu a k Bojkovicím. Terénem byl opět kopcovitý smíšený les na úpatí hřebenů Bílých Karpat, se středně hustou síti cest, s proměnlivou hustotou porostů s různou průběžností, místy podrosty, místy členité reliéfy (erozní rýhy), s nadmořskou výškou 300 – 429 m. n. m. Počasí bylo opět slunečné a teplota opět dosahovala tropických hodnot.

Kamilovi se závod opět nepovedl, postupy byly dobré, ale při dohledávkách ztrácel drahocenné minuty. Naštěstí ostatní byli na tom hůře a bere 2. místo ze čtvrtého kola ČPN.

Výsledky 4. kola muži (5,59 km, 21 kontrol, 210 m přev.)

1. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 52:57
2. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 68:24
3. Libor Hubáček SK SKIVELO Olomouc 83:20