Bronz Barbory Auředníkové z OPEN 6. Pražského poháru ve stolním tenisu

ucast-tenistuV sobotu 16.11. 2019 se konal 6. ročník turnaje OPEN „Pražský pohár‘‘ ve stolním tenisu pro sluchově postižené pořádaný klubem SK Olympia Praha SPS pod záštitou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Městskou částí Prahy 15 a Českým svazem neslyšících sportovcu. Turnaj proběhl ve sportovní hale Hamr v pražské části Záběhlice. Přihlásilo se 8 mužů a 4 ženy, celkem 12 osob ze čtyř různých klubů – SKN Brno, SKN Plzeň, SK Olympia Praha SPS a I.PSKN Praha. Z našeho klubu se zúčastnilo 5 členů a to v sestavě David Grym, Samuel Wirth, Petr Šindler, Petr Kudrnovský a Barbora Auředníková.

Turnaj byl zahájen v 9: 30 proslovem ředitele turnaje Petra Šindlera, který přivítal hráče a vysvětlil systém, jak se budou zápasy hrát. Muži byli seřazeni dle abecedy do jedné skupiny, kde se hrálo systémem každý s každým. Ženy byly v další skupině, kde hrály dvoukolově. Každá žena tak odehrála 6 zápasu a u mužů to bylo 7. Všechny zápasy se hrály na 4 vítězné sety. V hale byly k dispozici 4 modré stoly značky Joola a využívaly  se plastové míčky typu Buttery G40+. Po odehrání poloviny zápasů následovala půlhodinová přestávka, během které si hráči dali oběd v místní restauraci.

oceneniPo odehrání všech zápasů mužů se potvrdilo, že vyhrál hlavní favorit Jaroslav Helus ze SKN Plzeň, který obhájil loňské vítězství,  2. místo pak získal další favorit Pavel Pešek ze SKN Plzeň. O 3. místo se ucházeli 4 hráči a byl to mezi nimi boj, který nakonec nejlépe zvládl Roman Valášek z I.PSKN Praha.
Mezi ženy zvítězila Jitka Mazuchová z SKN Brno, druhé místo vybojovala Ludmila Mimrová z SKN Plzeň a 3. místo obsadila naše mladá hráčka Barbora Auředníková z SK Olympia Praha SPS.

Po odehrání všech zápasů následovalo předání poháru s figurkou stolního tenisty na podstavci prvním třem hráčům u mužů a žen. Turnaj byl ukončen v 16h, proběhl bez komplikací, v příjemné atmosfére a hráči odcházeli spokojení. Další 7. ročník by se měl konat příští rok v listopadu 2020.