Beachvolejbalové a volejbalové soustředění 16.-18.7.2021

Ve dnech 16.-18. července 2021 se uskutečnilo další soustředění pod vedením trenérů Ireny Pokorné a Jana Žídka, které bylo zároveň přípravou na letošní MS v Itálii. Na hale UK v Hostivaři se začalo tréninkem v pátek večer (17-20). Tento trénink se soustředil převážně na zopakování poznatků a schopností z minulého soustředění – mimo jiné třeba pádovou techniku, odstupování v poli a další. Součástí tréninku byly i různé hry. Další tréninkový blok následoval v sobotu (9-11 a 13-17).

Dopolední trénink se zaměřil na bloky, blokařské přesuny, smečařský rozběh a směrování útoku. V odpoledním tréninku se zase hráčky zaměřily převážně na servis a příjem, přičemž došlo i na různé herní kombinace a dohrávky.

V neděli soustředění pokračovalo dvěma tréninky (9-11 a 12-14) na beachvolejbalových kurtech na pražském Domynu pod vedením Jana Žídka. Zaměřili jsme se hlavně na vybírání míčů v pádu jednoruč, správné přesuny na bagr v poli a hru, jejíž součástí byl trénink správného časování bloků. Po trénincích následovala společná večeře. Hráčky se opět ujistily, kde jsou ještě v jejich hře nedostatky a těší se, až na nich zapracují na dalším soustředění.