Atletka Lenka Matoušková a tenista Jaroslav Šmédek se stali nejlepšími neslyšícími sportovci pro rok 2017

Při příležitosti 85. výročí klubu SKN Brno se konal v Brně v sobotu 25. listopadu slavnostní galavečer, kde také proběhlo vyhlášení nejlepších neslyšících sportovců roku 2017.

V této prestižní kategorii došlo k vyhlášení celkově deseti sportovců. Nejlepším sportovcem roku se stala naše členka SK Olympia Praha, atletka Lenka Matoušková, která na letošní Deaflympiádě v Turecku vyhrála zlatou medaili v hodu diskem a překonala olympijský rekord neslyšících (47,95 metru). Druhé místo získal tenista Jaroslav Šmédek, rovněž náš člen, který také získal v kategorii junioři první místo. Na letošní Deaflympiádě se probojoval až ke zlaté medaili. Třetí místo v této kategorii získal sportovní střelec Marek Bartošek.

Lenka Matoušková - nejlepší neslyšící sportovec roku 2017
Lenka Matoušková – nejlepší neslyšící sportovec roku 2017
Jaroslav Šmédek - 2. místo v soutěži Nejlepší neslyšící sportovec roku 2017
Jaroslav Šmédek – 2. místo v soutěži Nejlepší neslyšící sportovec roku 2017

Pomyslnou bramborovou medaili dostala bowlingářka Kateřina Janošcová. Pátá a šestá a pátá pozice měla také svá specifika, jelikož jak atlet Jakub Nosek, tak lyžařka Tereza Kmochová, nesoutěží pouze mezi neslyšícími, ale také v soutěžích slyšících, a chystají se uspět na Olympijských hrách v Koreji. Jakub Nosek se totiž věnuje mezi slyšícími čtyřbobu.   Sedmá a osmá pozice patřila plážovým volejbalistům, a to konkrétně párům Žídek Jan/Boček Václav a Votípková Ivana/Žídková Oldřiška, všichni členové našeho klubu. Na devátém místě skončil šachista Milan Orság a desáté místo obsadil lyžař Jiří Hartig.

Beach volejbalisté získali 7. a 8. příčku v soutěži Nejlepší neslyšící sportovec roku 2017

V kategorii Juniorů do 23 let vyhrál první příčku tenista Jaroslav Šmédek. Druhé místo obsadila beachvolejbalistka Ivana Votípková a třetí příčku lyžař Jiří Hartig.