V sobotu 17. června 2023 proběhlo 17. MČR neslyšících v orientačním běhu na krátké trati, které z pověření ČDV a STK OB ČDV pořádal klub SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci se slyšícími kluby SK Severka Šumperk a Magnus Orienteering. Mistrovství bylo zařazeno jako součást 3. kola Českého poháru neslyšících 2023.
Do mistrovské kategorie se přihlásilo 8 sportovců, z toho 5 mužů a 3 ženy. Z našeho klubu se přihlásili Marie Pangrácová a Kamil Klíma. Závod se konal u obce Vojtíškov u Hanušovic, terénem byl horský les v nadmořské výšce 620 až 950 m.n.m. s velkým množstvím uměle vytvořených kamenitých kup, bažinek, balvanovými poli a hustníky. Bylo slunečno s teplotou kolem 18°C.
Kamilovi se po letech dřiny a píle podařilo dosáhnout na nejvyšší stupínek a porazit všechny 3 bývalé a současné mistry ČR. Marii se v její oblíbené disciplíně příliš nevedlo a brala si stříbro.
MČR na krátké trati D21 (3,91 km, 15 kontrol, 125 m přev.)
| 1. | Anna Pangrácová | SK SKIVELO neslyšících Olomouc | 40:50 |
| 2. | Marie Pangrácová | SK Olympia Praha SPS | 44:44 |
| 3. | Lenka Hornová | SK SKIVELO neslyšících Olomouc | 64:59 |
MČR na krátké trati H21 (4,7 km, 19 kontrol, 190 m přev.)
| 1. | Kamil Klíma | SK Olympia Praha SPS | 57:33 |
| 2. | Marek Spilka | SK SKIVELO neslyšících Olomouc | 57:50 |
| 3. | Josef Procházka | SK SKIVELO neslyšících Olomouc | 58:00 |
| 4. | Jaroslav Vondrouš | SK SKIVELO neslyšících Olomouc | 69:03 |
| 5. | Tomáš Halbrštát | SKN Hradec Králové | 121:13 |
