Hurá! Lenka Matoušková, členka našeho klubu, získala v hodu diskem stříbrnou medaili

Lenka Matoušková, naše členka SK Olympia Praha, získala stříbrnou medaili na Mistrovství světa neslyšících v atletice 2016 v bulharském městě Stará Zagora, které se konalo od 25. června do 3. července. Z devíti závodnic se jí podařilo vybojovat v hodu diskem stříbrné umístění výkonem 45,38 metrů, který byl zároveň i novým osobním českým rekordem neslyšících. Gratulujeme! Zlato jí vyfoukla diskařka z Litvy hodem 47,48 metrů.

Lenka 01

Lenka 06 Lenka 05

Kromě hodu diskem se zúčastnila i závodu ve vrhu koulí, kde skončila osmá z jedenácti závodnic, kde vrhla 11,75 metrů.

Lenka 03

A jak dopadli ostatní čeští závodníci? Běžci Richard Helcel a Michal Stanovský závodili v maratonu. Helcel doběhl jako osmý (3 hodiny 30 minut) a Stanovský na 30. kilometru byl nucen skončit závod ze zdravotních důvodů. Dále Jakub Nosek v hodu oštěpem skončil na čtvrtém místě (54,46 metrů) a ve skoku dalekém získal krásné druhé místo výkonem 7,11 metrů.

Zdroj: SK Olympia Praha, Český svaz neslyšících sportovců