5. ročník – „PRAŽSKÝ POHÁR” turnaj ve stolním tenisu

V sobotu dne 18. 2. 2017 se konal turnaj ve stolním tenisu pro sluchově postižené,
byl to 5. ročník turnaje „Pražský pohár‘‘ pořádaný klubem SK Olympia Praha SPS.
Hrálo se ve sportovní hale Hamr v Záběhlicích, byly tam k dispozici 4 modré stoly.
Přihlásilo se celkem 12 osob (2 ženy a 10 mužů), ale jedna žena a dva muži se na poslední
chvíli omluvili z neúčasti, tak nakonec dorazilo celkem 9 osob (1 žena a 8 mužů).
Kategorie ženy byla z důvodu nízké účasti zrušena, proto žena hrála společně s muži.
Hráči byli ze tří klubů SKN Plzeň, I. PSKN Praha a SK Olympia Praha.
Turnaj byl zahájen v 10h a ukončen v 15h. Hrálo se systémem každý s každým na 3
vítězné sety v jedné skupině s 9 hráči, kde bylo pořadí jmen seřazeno dle abecedy. Každý
hráč tak odehrál 8 zápasů.
Po polovině odehrání zápasů následovala půlhodinová přestávka, během které si hráči
dali oběd v místní restauraci v hale, pak se pokračovalo ve druhé polovině zápasů.
Po odehrání všech zápasů se potvrdilo, že vyhrál hlavní favorit a reprezentant ČR Jaroslav
Helus z SKN Plzeň, který obhájil loňské vítězství Pražského poháru z roku 2016. 2. místo
vybojoval hráč z SKN Plzně Ivo Hůla. A na 3. místě se umístil David Grym z SK Olympia
Praha, jenž porazil v tuhém boji 3:2 na sety Zdeňka Bureše z SKN Plzně, který tak byl na 4.
místě.
Tři hráči od 6. – 8. místa měli stejný počet bodů 10 a o konečném umístění tak musela
rozhodnout minitabulka vzájemných zápasů.
První tři muži obdrželi pěkné poháry a jediná žena dostala bonboniéru za odvahu hrát
mezi muži.
Turnaj proběhl bez komplikací, v příjemné atmosféře a hráči odcházeli spokojení.
Další 6. ročník by se měl konat na přelomu roku 2017 / 2018.