5. a 6. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících

V sobotu na den české státnosti 28. září 2019 se konalo 5. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících pořádané SK SKIVELO neslyšících Olomouc ve spolupráci s KOB Kladno. Závod probíhal v Novém Strašecí nejen v historické části města, ale i v oblasti novější zástavby rodinných domů a několika uzavřených areálů. Terén byl rovinatý s jedním hlubokým údolím a většinou se běhalo po pevném tvrdém povrchu. Jednalo se o sprint, ženy měly kategorii D21K, která měřila 2,2 km s 16 kontrolami. Muži měli kategorii H21L, která měřila 3 km s 23 kontrolami. Počasí bylo na podzim teplé a pro běhání velmi vhodné. Z našeho klubu se zúčastnili Marie Pangrácová, Kamil Klíma a Štefan Uhrín.

O den později, 29. září, se konalo 6. kolo Českého poháru v orientačním běhu neslyšících pořádané SK SKIVELO neslyšících ve spolupráci s VSK ČVUT Fakulty Stavební Praha. Závod probíhal v Ondřejově u Říčan poblíž astronomického ústavu AV ČR. Shromaždiště bylo na louce u satelitu, který sleduje sluneční aktivitu. Ženy měly kategorii D21K se vzdáleností 5,9 km, převýšením 170m a 13 kontrolami. Muži měli kategorii H21K, která měřila 6,8km, měla 160m převýšení se 14 kontroly. Jednalo se o klasickou (dlouhou) trať. Terén byl zvlněný, v západní a severovýchodní části oblasti o něco o něco více, s pár kameny, kupkami, rýhami a místy s podrostem. Byl také porostově středně členitý s vyšší hustotou cest. Bylo hezké babí léto vhodné na běhání. Na toto kolo se k nám přidala i Anna Formánková.

Výsledky obou kol byly pomalu jak přes kopírák. Marie Pangrácová získala dvakrát první místo a připravila si základ pro získání celkového prvenství v ženské kategorii. Našim klukům se nevedlo, sice se snažili, ale maximum bylo získání dvou stříbrných pozic a jednoho 3. místa.

Kategorie ženy

Sobota – 5. kolo Neděle – 6. kolo
Pořadí Závodnice Klub Čas Pořadí Závodnice Klub Čas
1. Marie Pangrácová SK Olympia Praha SPS 18:01 1. Marie Pangrácová SK Olympia Praha SPS 57:08
2. Lenka Hornová SK SKIVELO Olomouc 23:22 2. Anna Formánková SK Olympia Praha SPS 68:07
3. Karolína Nováková I. PSKN Praha 29:58  3. Lenka Hornová SK SKIVELO Olomouc 112:49
4. Karolína Nováková I. PSKN Praha 128:48

Kategorie muži

Pořadí Závodník Klub Čas Pořadí Závodník Klub Čas
1. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 23:25 1. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 67:51
2. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 27:59 2. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 88:38
3. Štefan Uhrín SK Olympia Praha SPS 32:55 Štefan Uhrín SK Olympia Praha SPS DNF

Výsledky z 5. kola a 6. kola Českého poháru jsou na ORIS.