1. a 2. kolo Českého poháru neslyšících mužů v orientačním běhu

O víkendu 3. až 5. července 2020 proběhlo 1. a 2. kolo Českého poháru neslyšících mužů v orientačním běhu, které se běželo v Odranci u Nového Města na Moravě. Pohár pořádal SK SKIVELO Olomouc ve spolupráci s Běhej s mapou a Hejkal o-cup. Ve společnosti reprezentanů se našemu členovi Kamilovi Klímovi během dvou dnů moc nevedlo, u několika kontrol zazmatkoval a uteklo mu dobré umístění. V sobotu byla na programu klasická trať (long), v neděli krátká trať (middle).

Sobota – 1. kolo H21K (8,6km, 9 kontrol, 190m přev.) Neděle – 2. kolo H21K (4,9km, 21 kontrol, 80m přev.)
Pořadí Závodník Klub Čas Pořadí Závodník Klub Čas
1. Josef Procházka SK SKIVELO Olomouc 79:39 1. Jan Semerád SK SKIVELO Olomouc 46:23
2. Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc 99:37 2. Josef Procházka SK SKIVELO Olomouc 47:00
3. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 112:51 3. Mário Červinka SKN Hradec Králové 59:11
4. Mário Červinka SKN Hradec Králové 123:00 4. Kamil Klíma SK Olympia Praha SPS 66:58
DNF Marek Spilka SK SKIVELO Olomouc

1.a2.koloCPN2020

Spolu s Kamilem se zúčastnila závodu i Marie Pangrácová a Pavlína Spilková. Ženy budou mít příští víkend 1. a 2. kolo Českého poháru neslyšících žen, tak to Marie pojala jako přípravu. V sobotu měly ženy kategorii D21K (5,7 km, 13 kontrol, 100m převýšení), Marie zaběhla v čase 59:32 a umístila se na 7. místě z 27 závodnic, Pavlína byla diskvalifikována. V neděli byla krátká trať (4,09 km, 19 kontrol, 80 m převýšení). Marie s časem 51:15 se umístila na 13. místě z 27, Pavlína na 25. místě s časem 121:29. Marie taky neměla svůj den a a stálo jí to dobré umístění. Poprvé jsme běželi v nových dresech, které se nám líbí, tak snad příště nám přinesou štestí.